تازه ترین
خانه » اخبار » خدمات رسانی ۵۵ موکب خوزستانی به زائران اربعین در بازگشت از عراق
خدمات رسانی ۵۵ موکب خوزستانی به زائران اربعین در بازگشت از عراق

خدمات رسانی ۵۵ موکب خوزستانی به زائران اربعین در بازگشت از عراق

مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان گفت: به منظور خدمات رسانی به زائران اربعین در مسیر بازگشت ۵۵ موکب توانمند در استان خوزستان پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمود موسوی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای بازگشت زائران نیز پیش بینی های لازم انجام و آمادگی کامل برای پذیرایی از زائران وجود دارد،

وی افزود: بر همین اساس در استان خوزستان مساجد و اردوگاه ها نیز برای اسکان و تغذیه زائران مشخص و تدارکات لازم دیده شده است.

وی درباره موکب های پیش بینی شده در مسیر بازگشت زائران اظهار کرد: در شلمچه ۲۰ موکب، در چذابه ۱۵ موکب و در اهواز نیز که تمام ورود و خروج زائران از آنجا انجام می شود ۲۰ موکب آماده خدمات رسانی به زائران در طول شبانه روز هستند.

مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان تصریح کرد: به منظور جلوگیری از تکرار مشکلات اربعین سال گذشته در جلسات تخصصی و مشاوره ای زیادی که با افراد صاحب نظر و موکب داران با سابقه داشتیم، توانستیم بخش عمده ای از مشکلات را برطرف کنیم.

موسوی با اشاره به استقرار مواکب در مرزهای شلمچه و چذابه از ابتدای صفر و آغاز تدریجی پذیرایی از زائران یادآور شد: برای اربعین امسال هزار و ۵۰۰ موکب در استان خوزستان پیش بینی شده است که ۴۰۰ موکب آن از میدان مقاومت تا شلمچه، ۳۰۰ موکب در چذابه و ۸۰ موکب نیز در ورودی اندیمشک و مابقی نیز در مسیر اهواز تا چذابه و اهواز تا خرمشهر مستقرند.

وی با تاکید برمردمی بودن مواکب و خدمات قابل ارائه آنان گفت: خوزستان پایتخت موکب ها است و همه ما خوزستانی ها حتی منازل مان هم موکب است و خدمات رسانی به زائران اباعبدالله الحسین را افتخار بزرگی برای خود می دانیم.

وی با بیان اینکه در هر ساعت از شبانه روز که زائران وارد شوند آب بسته بندی، بهداشتی و غذا در اختیار آنان قرار می گیرد، افزود: در زمینه اسکان و تغذیه زائران در استان خوزستان به ویژه در دو مرز شلمچه و چذابه و مسیر منتهی به گذرگاه ها هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی اظهار کرد: در شلمچه امکان اسکان روزانه ۱۰۰ هزار زائر و تغذیه ۲۰۰ هزار نفر، در چذابه امکان اسکان ۸۰ هزار زائر و تغذیه ۱۹۰ هزار نفر فراهم است.

منبع:مهر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال