تازه ترین
خانه » اخبار » خرید کالای ایرانی باعث رونق اقتصادی در کشور می شود
خرید کالای ایرانی باعث رونق اقتصادی در کشور می شود

خرید کالای ایرانی باعث رونق اقتصادی در کشور می شود

_MJI9405رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: باید با خرید کالاهای ایرانی به مقابله با بیکاری پرداخته و با اشتغالزایی، رکود اقتصادی را رفع کنیم

حسن پلارک در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی باید تکیه به دیگر کشورها را به صفر رسانیم، اظهار داشت: در این خصوص باید طوری عمل کنیم که علاوه بر عدم وابستگی، موجب وابستگی دیگر کشورها به خودمان شویم.

وی گفت: تشویق مردم به خرید کالاهای ایرانی زمینه ساز افزایش تولید داخلی خواهد شد زیرا این مهم یکی از راههای مقابله با وابستگی به بیگانگان و بیکاری به شمار می رود.

پلارک با تاکید بر اینکه ما در کشورمان هم منابع طبیعی و هم نیروی انسانی خوبی داریم، گفت: ملت ما با توجه به جوانان توانمند خود می تواند بدون وابستگی به نفت، نیازهای خود را برطرف کرده و در بسیاری از موارد نیز صادرات داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه خرید کالای ایرانی موجب رونق بازار کسب و کار خواهد شد، گفت: اگرکالای ایرانی را خریداری کنیم در واقع باعث تشویق تولید کننده به تولیدات با کیفیت بهتر خواهیم شد.

پلارک اظهار داشت: خرید کالای ایرانی موجب توسعه اقتصادی، اشتغالزایی بیشتر، تقویت چرخه تولید و در نهایت توسعه صنایع خواهد شد.

وی با بیان اینکه تولید داخلی نقش اساسی در ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم درجامعه دارد، افزود: در این میان تولید کنندگان نیز باید با بالابردن کیفیت برخی کالاهای تولیدی خود، موجب تشویق مردم به خرید کالا شوند.

پلاک خود را یکی از مشتریان خرید کالاهای ایرانی عنوان کرد و گفت: تکیه به خویشتن در تمامی ابعاد و حذف وابستگی به دیگر کشورها یکی از مهمترین اهداف اقتصاد مقاومتی است.

وی مهمترین عنصر تولید را مصرف کنندگان عنوان کرد و افزود: تولید کنندگان باید با کاهش قیمت کالاهای خود، موجب عدم روی آوری مصرف کنندگان به اقلام خارجی شود.

منبع:http://fa.atabat.org/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال