تازه ترین
خانه » اخبار » خوزستانی ها درکمک به بازسازی وتوسعه عتبات مقدسه پیشتازهستند
خوزستانی ها درکمک به بازسازی وتوسعه عتبات مقدسه پیشتازهستند

خوزستانی ها درکمک به بازسازی وتوسعه عتبات مقدسه پیشتازهستند

مسئول امور استان های ستادبازسازی عتبات عالیات کشور گفت: 

خوزستانی ها درکمک به بازسازی وتوسعه عتبات مقدسه پیشتازهستند

اهواز- ایرنا – مسئول امور استان های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: مردم مومن و ولایی خوزستان در کمک و مشارکت همه جانبه برای بازسازی و توسعه عتبات مقدسه در عراق و سوریه پیشتاز هستند

به گزارش ایرنا حمید افضلی روز چهارشنبه در سومین گردهمایی فصلی مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات تابعه استان خوزستان در اهواز با اشاره به تداوم مشارکت مردم خوزستان در طرح های عمرانی عتبات مقدسه افزود: اشتیاق مردم ولایت مدار خوزستان در مشارکت خودجوش در بازسازی و طرح های توسعه ای اعتاب مقدسه نشانه علاقه عمیق به راه و رسم اهل بیت علیهم السلام است.
وی گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات با ۲ هدف ساماندهی به نذورات و هدایای مردمی که با نیت بازسازی عتبات مقدسه تقدیم می شود و هدفمند سازی نذورات و هدایا برای بازسازی عتبات مقدسه همچنان به فعالیت خود با مشارکت بسیار نزدیک مردم ادامه می دهد.
افضلی افزود: به لطف الهی ستاد بازسازی عتبات عالیات با کمک هدایا و نذورات مردمی که از سر اخلاص و با طیب خاطر به این امر مقدس اهدا کرده اند توانست خدمات و اقدام های قابل توجهی در بازسازی و عمران حرم های مطهر داشته باشد.
مسئول امور استان های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: در چند سال اولیه تشکیل ستاد به طور کامل کار بازسازی حرم ها به انجام رسید و پس از آن ستاد وارد مرحله توسعه بارگاه ملکوتی ائمه اطهار(ع) در عراق شد و به عنوان اولین پروژه طرح توسعه حرم امام علی (ع) را با ساخت صحن بزرگ حضرت زهراء(س) به مساحت ۲۲۰هزار متر مربع آغازکرد.
افضلی با بیان اینکه گام نخست صحن حضرت زهراء(س) در حرم مطهر حضرت علی (ع) به بهره برداری رسیده است بیان کرد: با ساخت کامل این صحن گنجایش زائران در حرم امام علی(ع) به ۲۰برابر ظرفیت فعلی افزایش می یابد.
وی در ادامه افزود: از جمله آثار و فواید پرداختن به بازسازی عتبات مقدسه علاوه بر فراهم آوردن رفاه و آسایش زائران، باعث احیای آثار هنری و معماری ایرانی به کار رفته در حرم های مطهر که به علت بی توجهی و عوامل فرسایشی در حال از بین رفتن بوده است می باشد.
افضلی ، صدور خدمات فنی و مهندسی به خارج از مرزها و همچنین رونق دادن به صنایع و تولیدات داخل و معرفی ظرفیت های صنعتی، فنی، مهندسی و هنری داخل کشور از دیگر آثار و برکات فعالیت ستاد بازسازی عتبات عالیات در ۲ کشور عراق و سوریه عنوان کرد.
حجت الاسلام سید محمود موسوی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان نیز در این نشست که در ستاد استان برگزار شد، گفت: مجموعه ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان ها و ستاد استان به لطف الهی و توسل به ائمه اطهار(ع) ، حمایت ها و پشتیبانی خیران و مردم محب اهل بیت(ع) توانست اقدام های قابل توجهی را در راستای عمران و آبادانی عتبات مقدسه و تسهیل زیارت زایران در حرم های مطهر انجام دهد.
وی پیگیری ساخت و تکمیل مضیف و میهمانسرای حرم حضرت زینب(س)، ساخت و نصب قاطع(دیواره فلزی شیشه ای) اطراف ضریح مطهر حرم های حضرت ابوالفضل العباس(ع) و حرم امامین عسکریین(ع) و مشارکت در ساخت صحن حضرت زهرا(س)، مشارکت در صحن حضرت زینب(س)کربلا و مسقف سازی خیابان صاحب الزمان(عج) در حرم امامین جوادین(ع) در شهر کاظمین را از پروژه های مهم این ستاد در سال جاری عنوان کرد.
در این نشست پیگیری انجام تعهدات سال ستاد بازسازی عتبات عالیات ، تبادل نظر در خصوص چگونگی اطلاع رسانی، گزارش پیشرفت دریافت اقساطی نذورات، گزارش اجرای تفاهم نامه ها و جدول انجام بازرسی و نظارت از ستادها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در همه شهرستان های استان نمایندگی فعال دارد و تاکنون هیچ اعتبار دولتی برای مشارکت در بازسازی و توسعه عتبات عالیات دریافت نکرده و نمی کند.

منبع:ایرنا

*هموطنان گرامی جهت مشارکت در این امر خیر و اهداء کمک ها و نذورات خود می توانند به یکی از روش های زیر اقدام فرمایند:

  • واریز مستقیم به حساب های بانکی.
  • شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰*

الف) روش پرداخت مستقیم به حساب ها:

 

تجارت کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۳۳۴۱۱

جاری۱۰۰۱۱۳۳۰۰۰ بانک تجارت

سیبا ۰۱۰۷۱۷۰۵۹۳۰۰۲ بانک ملی

کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۵۹۸۴۵ ملی

سپهر ۰۱۰۰۸۸۸۰۰۰۰۰۸ بانک صادرات

جاری ۲۱۴۳۵۴۷۱۱۱۲۲۲۱۰ بانک انصار

کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۱۳۸۵۰۰۹۱ بانک انصار

جاری 7/1463506/10 بانک رسالت

کارت ۵۰۴۱۷۲۷۰۱۰۰۶۰۸۹۳ بانک رسالت

جاری ۱۸۰۰۰۵۶ بانک سپه شعبه مرکزی اهواز

جاری ۱۰۰۰ بانک مهر اقتصاد شعبه مرکزی اهواز

جاری  761530499063710 مهراقتصاد شعبه مرکزی اهواز

ب) روش شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* :

در راستای سهولت دسترسی علاقه مندان و مشتاقان مشارکت در بازسازی عتبات مقدسه، علاوه بر شماره حساب های معرفی شده در بانک های استان کد دستوری زیر جهت اطلاع رسانی و بهره برداری کاربران تلفن همراه و تلفن شهری حضورتان معرفی می گردد:از طریق شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* با تلفن.

تشریح انجام عملیات:

  • برای این کار می توان علاوه بر استفاده از تلفن های همراه ساده و اندروید از گوشی تلفن شهری مجهز به سیستم تون هم استفاده کرد.
  • پس از شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* گزینه انتخابی نام ۶ حرم مورد نظر به ترتیب شماره در معرض انتخاب قرار می گیرد که پس از فشار دادن دکمه تماس.
  • با انتخاب یکی از اعداد ۱ تا ۶ حرم مورد نظر انتخاب و سپس دکمه تماس .
  • مبلغ مورد نظر را وارد و دکمه تماس را وارد می کنید.
  • شماره کارت عضو شتاب را وارد و دکمه تماس را فشار می دهید.
  • رمز دوم کارت خود را وارد و دکمه تماس را فشار می دهید.
  • کد تلفن استان(۰۶۱) را وارد و دکمه تماس را فشار می دهید.(عملیات با موفقیت به پایان می رسد)

 همچنین افرادی که در زمینه خاصی متخصص هستند و قصد مشارکت دارند می توانند با ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان به شماره ۰۶۱۳۳۳۶۰۱۰۰ یا ستاد مستقر درشهرهای تابعه استان تماس حاصل فرمایند.

قابل ذکر است درصورتی که تمایل دارید نذورات نقدی شما صرف پروژه خاصی شود هنگام واریز مبلغ نزد شعب بانک ها نام پروژه موردنظر را در قسمت پایین فیش واریزی درج نموده و به شماره نمابر ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان ۰۶۱۳۳۳۶۵۵۵۳ ارسال فرمایید یا درصورت پرداخت اینترنتی در قسمت توضیحات ذکر شود.

                                                                                       والسلام/ .

 

                                                                                                                                                                                 تهیه وتنظیم :                                                                                                                                                                            معاونت فرهنگی و روابط عمومی                   ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال