تازه ترین
خانه » معرفی پروژه های بازسازی » خوزستان متولی بازسازی حرم حضرت زینب(س) شد

خوزستان متولی بازسازی حرم حضرت زینب(س) شد

ستادبازسازی عتبات عالیات خوزستان متولی بازسازی حرم حضرت زینب(س) شد

اهواز- ایرنا- معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: این ستاد به تازگی متولی بازسازی نقاط آسیب دیده حرم مطهر و منور حضرت زینب(س) در دمشق سوریه شده است.

 

محمدتقی چهارمحالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حرم مطهر حضرت زینب(س) در منطقه زینبیه در جنوب شهر دمشق در سال های اخیر مورد حملات وحشیانه تروریست های تکفیری و سلفی قرار گرفته و بخش هایی از آن تخریب شده است.

وی گفت:ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با کمک های مردمی بزودی کار بازسازی این حرم مقدس را شروع خواهد کرد.

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان افزود: در زمان حاضر به علت شرایط خاص امنیتی امکان اعزام کاروان های زیارتی به کشور سوریه فراهم نیست. 

چهارمحالی افزود: این ستاد هم اکنون پروژه های بازسازی و طلاکاری ایوان حرم علوی، ساخت شش در حرم امامین عسکریین(ع) در سامرا و مشارکت در ساخت صحن حضرت فاطمه(س) در نجف اشرف را برعهده دارد.

ستادبازسازی عتبات عالیات خوزستان تاکنون بیش از 25کیلوگرم طلا و 65میلیارد ریال برای بازسازی ایوان حرم مطهر حضرت علی (ع) جمع آوری کرده و در این ارتباط مقادیری زیادی مصالح ساختمانی به اماکن مقدس عراق ارسال کرده است. 

این ستاد که ارتباط نزدیکی با آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز دارد به منظور جمع آوری کمک های مردمی، در همه شهرهای استان خوزستان دفاتر فرعی دایر کرده است.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال