تازه ترین
خانه » اخبار » خوزستان مقام برتر کمک به بازسازی اعتاب مقدسه را کسب کرد
خوزستان مقام برتر کمک به بازسازی اعتاب مقدسه را کسب کرد

خوزستان مقام برتر کمک به بازسازی اعتاب مقدسه را کسب کرد

اهواز – ایرنا – رییس ستاد عتبات عالیات خوزستان گفت: مردم دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت(ع) خوزستان برای چهارمین بار متوالی مقام برتر کمک و مشارکت در بازسازی اعتاب مقدسه در عراق و سوریه را کسب کردند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدمحمود موسوی روز یکشنبه در نشست خبری با در ستاد بازسازی عالیات خوزستان افزود: براساس اعلام ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور ، استان خوزستان از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶به عنوان استان اول و برتر در مشارکت داوطلبانه و خودجوش در بازسازی عالیات عالیات در عراق و حرم های مطهر حضرت زینب (س) و حضرت رقیه(س) در سوریه معرفی شده است.
وی گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان همچنین در تعداد پروژه های اجرا شده و در حال اجرا در اعتاب مقدسه در سوریه و عراق ، بیشترین پروژه را دارد.
وی مشارکت داوطلبانه مردم خوزستان را افتخاری ماندگار بیان کرد و افزود: حضور مشتاقانه و داوطلبانه متخصصان و صاحبان حرفه و مهارت در اعتاب مقدسه مثال زدنی و بی نظیر است. 

** اهدا ۲۷کیلوگرم طلای بانوان خوزستان برای طلاکاری ایوان حرم حضرت علی(ع) 
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: برای طلاکاری ایوان حرم مطهر و نورانی حضرت علی(ع) در نجف اشرف ، بانوان خوزستان ۲۷کیلوگرم طلا اهدا کردند.
وی با بیان اینکه پروژه طلاکاری ایوان حرم علوی ظرافت و دقت فنی زیادی داشته و هم اکنون در مراحل پایانی است افزود: همه هزینه های این پروژه را مردم خوزستان پرداخت کردند.

** پایان ۱۰ پروژه مهم ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در اعتاب مقدسه 
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در ادامه از پایان ۱۰ پروژه مهم ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در عراق و سوریه خبر داد.
حجت الاسلام موسوی ساخت ۶ درب حرم امامین عسکریین (ع) مرمت و بازسازی کامل گنبد حضرت علی(ع) ، بازسازی و مرمت نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب(س) و طلاکاری گنبد آن ، ساخت و نصب دیوارهای شیشه ای حایل ضریح حرم حضرت علی (ع)، ساخت و نصب ۲ درب اصلی
حرم حضرت مسلم ابن عقیل(ع) ، مسقف کردن خیابان صاحب الزمان(عج) کاظمین به مساحت ۹ هزار و۳۵۰متر برای استراحت زائران، از پروژه هایی عنوان کرد که عملیات آن به پایان رسیده است.

** پروژه های در دست اجرا
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: هم اکنون پروژه ساخت مجموعه پذیرایی در حرم مطهر حضرت زینب(س) و مسقف کردن حرم، مشارکت در ساخت ۲ هزار متر مربع از صحن حضرت فاطمه(س) در نجف اشرف ، مشارکت در ساخت ۲ هزار متر مربع از پروژه ‘تل زینبیه تا خیمه گاه ‘ در کربلای معلی ، نصب حایل های شیشه ای در حرم امامین عسکریین(ع)، ساخت یک هزار و ۵۰۰ صندوق امانت در حرم امامین عسکریین(ع) ، و ساخت ۲۵دستگاه آبسردکن در حرم های مطهر را از مهمترین پروژه های در دست اجرا در اعتاب مقدسه در عراق و سوریه بیان کرد.

** جشنواره نشان محبت ۹ خرداد در اهواز برگزار می شود
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: جشنواره نشان محبت به منظور تجلیل از خیرین دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت(ع)و جذب هدایای نقدی آنان، ۹ خرداد امسال در گیت بوستان اهواز برگزار می شود.
ستاد بازسازی عتبات عالیات که زیر نظر نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز فعالیت می کند در یک دهه اخیر با جذب هدایای نقدی و غیرنقدی مردم خوزستان ، بر اساس نیات مردم ، آن را در پروژه های بازسازی اعتاب مقدسه صرف کرده است. 

** هیچ اعتبار دولتی در پروژه های بازسازی عتبات عالیات هزینه نشده است
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: تاکنون هیچ اعتبار دولتی و عمومی برای بازسازی عتبات عالیات در عراق و سوریه هزینه نشده و نخواهد شد.
حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه هزینه همه پروژه ها از کمک ها و هدایای مردمی بوده افزود: شور و اشتیاق مردم خوزستان برای مشارکت در بازسازی اعتاب مقدسه به یک فرهنگ تبدیل شده و هر روز ابعاد تازه ای از این حضور جلوه گر می شود.

** سمت و سوی پروژه ها ، زائر محور خواهد بود
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: در آینده سمت و سوی پروژه های این ستاد زائر محور و توجه به مسایل رفاهی آنان خواهد بود.
وی افزود: چندین پروژه رفاهی از جمله ساخت میهمانسرا (مضیف) در کربلا و سوریه در برنامه های آینده این ستاد گنجانده شده است.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال