تازه ترین
خانه » اخبار » در ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی نوآوری داشته باشیم
در ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی نوآوری داشته باشیم

در ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی نوآوری داشته باشیم

نماینده ولی فقیه در خوزستان:
آسیب های اجتماعی را در سایه عاشورا رفع کنیم/ در ارائه خدمات به زائران نوآوری داشته باشیم
حجت الاسلام موسوی فرد بر آسیب شناسی نقاط قوت و ضعف و کاهش و رفع آسیب‌های اجتماعی در سایه عاشورا تاکید کرد و گفت: هر سال باید در ارائه خدمات به زائران نوآوری داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، «حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد» شامگاه (سه شنبه ۲۶ شهریور) در گردهمایی مدیران مواکب حسینی اهواز اظهار کرد: ریشه یابی عوامل عاشورا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان عاشورا را به دو قسمت باخاصیت و بی خاصیت تقسیم کرد و افزود: عاشورای با خاصیت، عاشورایی است که بتواند درس‌ها و پیامدهای عاشورا را در جامعه به ثمر برساند، یعنی بتوان در مسیر کاروان امام حسین (ع) بستر و زمینه‌ای را فراهم کرد که از عبرت‌های عاشورا درس گرفته شود.

امام جمعه اهواز اضافه کرد: در صدر اسلام کسانی حضور داشتند که ۵۰ سفر حج و ۲۵ سفر‌ حج با پای پیاده داشتند، اما در نهایت مورد لعن‌ امام زمان خود قرار گرفته‌اند.

وی بر آسیب شناسی نقاط قوت و ضعف و همچنین کاهش و رفع آسیب‌های اجتماعی در سایه عاشورا تاکید کرد و ادامه داد: حادثه عاشورا یک شور دارد و یک شعور؛ شور آن مواکب متعدد، عزاداری‌ها، اشک ریختن‌ها و سینه زدن هاست.

وی یکی از راه های رسیدن به اهداف اباعبدالله (ع) را داشتن شعور حسینی دانست و با اشاره به دلایل در خواست امام حسین (ع) از یاران خود مبنی بر ترک چادرها عنوان‌ کرد: امام حسین در شب عاشورا به یاران خود می گوید که بروید اما در روز عاشورا درخواست کمک‌ می‌کند، یعنی می خواهد یک پالایشی اتفاق بیفتد تا در روز عاشورا یک نفر از سفر ایشان خارج نشود.

حجت الاسلام موسوی فرد تصریح کرد: جمله «هل من ناصر ینصرونی» امام حسین (ع) این است که نباید در سپاه دشمن یک طیب حضور و ترس از پیوستن داشته باشد.

وی با اشاره به اهداف زیارت اباعبدالله (ع) ابراز کرد: باید رفتارهای امام حسین (ع) را در وجود خود و جامعه شیعی نهادینه کرد؛ همه خدمت ها به زائران شور حسینی و اما نماز اول وقت شعور حسینی است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با تاکید بر اینکه هر سال باید در ارائه خدمات به زائران نوآوری داشته باشیم بیان کرد: با وجود اینکه ویزا و روادید برداشته شده ولی در حال حاضر پول بیمه افزایش یافته و عده ای می‌خواهند پول هنگفتی به جیب خود بزنند.

وی بر سهولت خدمات دهی اداری به زائران تاکید کرد و یاد آور شد: باید زمینه را به گونه ای فراهم کرد که زائر در طول مسیر دغدغه و نگرانی نداشته باشد.

امام جمعه اهواز با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت مردمی برای خدمات‌رسانی به زائران استفاده شود گفت: هرجا‌ که نام‌ امام ‌حسین (ع) می درخشد خادمان حضرت حضور دارند و با توجه به اینکه در سخت‌ترین شرایط اقتصادی به سر می بریم اما بازهم شاهد حضور گسترده و خدمات‌رسانی بسیار مردم هستیم.

وی با اشاره به اینکه اربعین امام حسین (ع) زمینه ظهور امام زمان (عج) را فراهم می‌کند اظهار داشت: تلاش ما باید در جهت رسیدن به شعور اباعبدالله (ع) باشد؛ یعنی هر موکبی قبل از غذا دادن ابتدا نماز اول وقت را مدنظر خود قرار دهد و همچنین در طول مسیر نباید بی حجابی باشد.

حجت الاسلام موسوی فرد با بیان اینکه هر موکبی باید یک روحانی داشته باشد تا بتوان از تغدیه فرهنگی برخوردار شود بیان کرد: در بخش فرهنگی زیبایی‌های حادثه عاشورا نمایش داده شود، یعنی بخشی از هزینه‌ها را برای این مسئله صرف کنیم.
منبع:شبستان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال