تازه ترین
خانه » اخبار » در سال گذشته ۷۳ موکب از ورودی پل زال تا خروجی شهرستان جهت خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی برپا شد
در سال گذشته ۷۳ موکب از ورودی پل زال تا خروجی شهرستان جهت خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی برپا شد

در سال گذشته ۷۳ موکب از ورودی پل زال تا خروجی شهرستان جهت خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی برپا شد

مدیر ستاد عتبات عالیات شهرستان اندیمشک:
آمار زائران اربعین حسینی نسبت به سال گذشته ۲ برابر می شود
دهقان با بیان اینکه امسال ویزا برای زائران اربعین حسینی حذف شده است گفت: پیش بینی می شود آمار زوار نسبت به سال گذشته ۲ برابر شود.

به گزارش خبرنگار شبستان از اندیمشک، «حسن دهقان» صبح امروز (پنج شنبه ۲۸ شهریور) در نشست ستاد اربعین و هماهنگی هفته دفاع مقدس که در فرمانداری شهرستان اندیمشک برگزار شد اظهار کرد: در شهرستان اندیمشک به همت مردم و مسئولان در سال گذشته ۷۳ موکب از ورودی شهرستان عوارضی پل زال تا خروجی شهرستان شهرک شهید مدنی جهت خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی برپا شد و به بیش از یک میلیون زائر خدمات رسانی صورت گرفت.
مسئول ستاد عتبات عالیات شهرستان اندیمشک تصریح کرد: ۶۰ هزار نفر از این زائران، از ۵۹ کشور خارجی بودند و همچنین به بیش از ۳۰۰ هزار زائر در ۳۰ مسجد و حسینیه، مصلای نماز جمعه، حسینیه عاشقان ثارالله و بیش از ۱۰۰ منزل مسکونی اسکان داده شد.
وی با بیان اینکه سه هزار و ۸۲۵ نفر از خواهران و برادران به عنوان خادم در مواکب به امر خدمات رسانی به زوار، فعالیت کردند افزود: شهرستان اندیمشک ورودی استان خوزستان و گلوگاه سه پایانه مرزی مهران، چذابه و شلمچه است و با توجه به اینکه امسال هم ویزا حذف شده پیش بینی می شود آمار زوار نسبت به سال گذشته ۲ برابر شود.
دهقان اذعان کرد: به منظور پذیرایی و اسکان زائران توسط مسئولان و مردم ولایتمدار شهرستان تمهیدات لازم جهت خدمات رسانی و اسکان دیده شده که در این رابطه تاکنون ۸۰ موکب جهت خدمات رسانی به زوار اعلام آمادگی کردند که درخواست ۵۵ موکب ثبت نهایی و پروانه موکب داری آنها صادر شده و مابقی مواکب هم در دست اقدام هستند.
مسئول ستاد عتبات عالیات شهرستان اندیمشک اضافه کرد: ستاد اربعین شهرستان به ریاست فرماندار تشکیل شده و کمیته های اربعین مشخص و جهت کمک به زیرساخت های مواکب آمادگی کامل دارند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال