تازه ترین
خانه » اخبار » دعوت از هنرمندان خوزستانی

دعوت از هنرمندان خوزستانی

هنرمندان خوزستانی در ساخت در رواق حرمین عسکریین(ع) همکاری کنند

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان، از ساخت در رواق حرمین عسکریین در این استان خبر داد و اظهار امیدواری کرد هنرمندان خوزستانی در ساخت این درها همکاری کنند.

محمدتقی چهارمحالی، معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان، با بیان این مطلب به خبرنگار شبستان گفت: کار بازسازی و توسعه حرم شریف عسکریین(ع) در سامرا، از سال 84 توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات مرکز آغاز شده است در حال حاضر درهای رواق این حرم ها در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه پیش از این ساخت درها در استان های فارس و اصفهان انجام می شد افزود: ساخت 5 درب رواق حرمین عسکریین(ع) برای نخستین بار است که به استان خوزستان واگذار شده و ساخت یک در نیز از طرف استان گیلان به خوزستان سپرده شده که هزینه آن را شهروندان گیلانی پرداخت می کنند.

وی با بیان اینکه قصد ما از پذیرش این اقدام در استان بومی سازی این هنر در خوزستان و استفاده از ظرفیت های استان است، تصریح کرد: ماکت این درها با همکاری اتحادیه نجاری های خوزستان پنجشنبه(11 مهر) در حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان و با حضور مسئولان ستاد مرکز رونمایی شد.

چهارمحالی، با بیان اینکه جنس این درها از چوب ساج است، اظهار داشت: از هنرمندان هم ‌استانی و متخصصان در رشته‌ های قلم ‌زنی، خاتم ‌کاری و میناکاری دعوت می شود جهت ساخت درب های حرمین با ستاد عتبات عالیات همکاری کنند و در این میان نقش رسانه ها در شناسایی و جذب هنرمندان بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه هزینه هر در 2میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده، خاطر نشان کرد: در اهواز سه در و در شهرستان های اندیمشک، امیدیه و آبادان نیز هر کدام یک در ساخته می شود و حداکثر فرصت زمانی برای ساخت این درها 5 ماه است و در تلاش هستیم که انشاءالله این پروژه به بهترین نحو ممکن و بهره گیری از معماری اصیل اسلامی انجام شود.

وی با بیان اینکه کارگاه ساخت این درها در آبادان، امیدیه و اندیمشک آماده شده و در اهواز نیز مکان یابی انجام شده است، اضافه کرد: در این ارتباط روز 29مهرماه مصادف با ولادت باسعادت امام هادی(ع) تجهیز کارگاه ها در شهرهای امیدیه، اهواز، اندیمشک و آبادان برای ساخت درها آغاز می شود.

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان، اضافه کرد: هنرمندان خوزستانی می توانند برای همکاری در ساخت در رواق حرم امام هادی(ع) و امام حسن عسکری(ع) به دفاتر ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرهای استان مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 2235268- 3360100- 0611 تماس حاصل کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال