تازه ترین
خانه » اخبار » در دیدار و گفتگو با آیت الله موسوی جزایری مطرح شد، پیش بینی دو برابر شدن مواکب اربعین در امسال
در دیدار و گفتگو با آیت الله موسوی جزایری مطرح شد، پیش بینی دو برابر شدن مواکب اربعین در امسال

در دیدار و گفتگو با آیت الله موسوی جزایری مطرح شد، پیش بینی دو برابر شدن مواکب اربعین در امسال

photo_2017-06-10_08-23-04

به گزارش واحد خبر روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

حجه الاسلام سیدمحمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان و مسئول کمیته جذب مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین با حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفتگو کردند.

 حجه الاسلام موسوی در ابتدا گزارشی از اهم اقدامات مربوط به بازسازی اعتاب مقدسه بویژه ساخت مضیف حرم حضرت زینب(س) و نصب قاطع های اطراف ضریح حرم مطهر امام علی (ع) ارائه دادند و در ادامه به بیان گزارش اهم اقدامات مربوط به اربعین سال گذشته بویژه جذب و ساماندهی کمک های مردمی از طریق مواکب و اصناف برای پذیرایی از زایران اربعین پرداختند.

مسئول کمیته جذب مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین استان در خصوص  اقدامات مربوط به اربعین امسال افزودند: سال گذشته پس از پایان مراسم اربعین سلسله جلساتی را شخصاٌ با حضور مدیران مواکب در کلیه شهرهای استان برگزار و مسایل و مشکلات مربوطه را از نزدیک بررسی کردیم و متعاقب آن کمیسیون خاص رسیدگی به مشکلات مواکب بصورت ماهانه با حضور معاونین ستاد استان و نمایندگان مواکب شهرستان ها در ستاد استان برگزار کردیم و در این خصوص از طریق ستادهای تابعه در شهرستان ها با مواکب ارتباط مستقیم برقرار می باشد.

موسوی در ادامه به اجرای طرح شناسنامه دار کردن مواکب به منظور ساماندهی آنها و صدور پروانه موکب اشاره کردند و افزودند در این طرح هر موکب دارای حداقل ۵ نفر به عنوان هیئت امناء و یک نفر روحانی به منظور فرهنگ سازی دینی ، اخلاقی و حماسی بین مواکب در نظر گرفته شده است.

مسئول کمیته جذب مشارکت های مردمی، اسکان وتغذیه افزود این کمیته به منظور فرهنگ سازی و گسترش فرهنگ عاشورایی اقدام به تهیه منشور اخلاقی برای تمامی مواکب کرده است و همچنین برای رفاه حال بانوان زائر پیش بینی موکب ویژه پذیرایی و استراحت بانوان در هر پایانه را در دستور کار خود قرار داده است. 

حجه الاسلام موسوی در پایان افزودند: عمده مواردی که نیاز به پیگیری و اجراء از سوی سایر دستگاه ها می باشد را ۱- مکان یابی زمین برای احداث مواکب با توجه به پیش بینی نزدیک به دوبرابر شدن مواکب در سال جاری  ۲- مکان یابی برای احداث دستگاههای آب شیرین کن در پایانه های چذابه و شلمچه.۳- حل مشکل سرویس های بهداشتی و چاره جویی جهت دفع فاضلاب های مربوطه را اعلام کردند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال