تازه ترین
خانه » اخبار » رئیس ستاد عتبات و عالیات خوزستان: قرارگاه اربعین حسینی در بصره راه‌اندازی می‌شود
رئیس ستاد عتبات و عالیات خوزستان: قرارگاه اربعین حسینی در بصره راه‌اندازی می‌شود

رئیس ستاد عتبات و عالیات خوزستان: قرارگاه اربعین حسینی در بصره راه‌اندازی می‌شود


خرمشهر – رئیس ستاد عتبات عالیات استان خوزستان گفت: پیگیری‌ها برای راه‌اندازی قرارگاه اربعین بصره آغازشده است.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید محمود موسوی شامگاه پنجشنبه در مراسم تجلیل از خادمین اربعین حسینی شلمچه در صحن غدیر مسجد جامع خرمشهر اظهار کرد: ابلاغ شده برای سال ۹۸ قرارگاه اربعین حسینی در بصره نیز راه‌اندازی شود که قرار است به زائران عراقی، ایرانی و مرز شلمچه خدمات‌رسانی کند.
وی با تأکید بر اینکه با توجه به گرما و حذف روادید شرایط اربعین امسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود، افزود: راه‌اندازی این قرارگاه می‌تواند کمکی به خدمات‌رسانی مرز شلمچه باشد.
رئیس ستاد عتبات عالیات استان خوزستان فعالیت ۶۰ موکب خدمات رسان مردم خوزستان در عراق طی اربعین ۹۷ را یادآور شد و افزود: برای امسال ۶ استان معین شلمچه در اربعین تعیین شده‌اند و خدمات‌رسانی باید حداقل ۳۵ روز ادامه داشته باشد و ۲۰ موکب برای خدمات‌رسانی در زمان بازگشت آماده باشند.
حجت‌الاسلام موسوی بر لزوم توجه به رشد کیفی مواظب در اربعین ۹۸ تأکید کرد و توضیح داد: تعداد بالای مواکب موضوعی است که نیاز به بازنگری دارد چراکه باید کیفیت خدمات‌دهی مواکب‌ خدمات رسان مدنظر قرار بگیرد و به‌ جای افزایش تعداد موکب ها بر توانمندسازی آن‌ها تمرکز کرد تا شاهد خدمات‌رسانی مطلوب‌تر بود.
وی در ادامه با یادآور شدن اینکه سال گذشته از ۹۱ کشور زائر از مرز شلمچه تردد کردند، افزود: امسال با توجه به حذف روادید پیش‌بینی می‌شود تعداد زائران اربعین بیشتر از سال‌های گذشته باشد و از آن‌ جهت که به مدت ۱۷ سال اربعین در فصول گرم قرار دارد توجه به امکانات یک الزام است.
رئیس ستاد عتبات عالیات استان خوزستان به تشریح وضعیت مسیر جدید اربعین شلمچه پرداخت و گفت: زیرساخت‌هایی همچون سرویس‌های بهداشتی، راه‌های مواصلاتی، آب و فاضلاب هنوز در مسیر جدید اربعین جانمایی نشده است که باید تمام موارد مدنظر قرار بگیرد بعد نسبت به جابه‌جایی مواکب اقدام کرد.
حجت‌الاسلام موسوی در ادامه انتظارت مردم از موکب داران را مطرح کرد و گفت: جامعه از موکب داران اقامه نماز اول وقت، امربه‌معروف و نهی از منکر، تأمین امنیت و حراست از موکب‌ها را انتظار دارند.
وی رعایت موارد شرعی در مصرف کمک‌ها و نذورات مردمی و رعایت موارد بهداشتی از سوی موکب داران و همچنین استفاده از ظرفیت روحانیت در مواکب را از دیگر انتظارات مردم از موکب داران برشمرد.
رئیس ستاد عتبات عالیات استان خوزستان مردمی بودن، جذب جوانان به سمت‌ و سوی مواکب خدمات رسان، تشویق مردم به شرکت در راهپیمایی اربعین و ایجاد روحیه جهادی را از محاسن مواکب خدمات رسان اربعین خواند و از آن‌ها به‌عنوان محور وحدت، صفا، مردم‌داری و خنثی‌کننده توطئه دشمنان یاد کرد.

منبع:مهر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال