تازه ترین
خانه » اخبار » رسالت ستاد بازسازی عتبات عالیات ساخت فضای مناسب برای زائران اعتاب مقدسه است
رسالت ستاد بازسازی عتبات عالیات ساخت فضای مناسب برای زائران اعتاب مقدسه است

رسالت ستاد بازسازی عتبات عالیات ساخت فضای مناسب برای زائران اعتاب مقدسه است

همایش سراسری مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات با هدف بررسی اقدامات سال جاری و تدوین برنامه سال آتی در خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، محمد جلال مآب جانشین رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات در آئین آغاز به کار این همایش گفت: رسالت ستاد بازسازی عتبات عالیات ساخت فضای مناسب برای زیارت هموطنان و دیگر زائران اعتاب مقدسه است تا بهره معنوی بیشتری از این اماکن مقدس بهره ببرند.

وی با اشاره به عظمت راهپیمایی اربعین حسینی اظهار کرد: روزی شاید چند ده نفر در مراسم پیاده روی اربعین حضور پیدا می کردند یک روزی همین مورد به چند صد نفر و بعد چندهزار نفر و امروز جمعیت میلیونی به زیارت اربعین مشرف می شوند. وی افزود: تلاش می‌کنیم تا کنگره عظیم اربعین حسینی به موجی بزرگ و خروشان تبدیل شود.

در ادامه این همایش رستمی نماینده ستاد اربعین حسینی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: در برنامه سال آینده اپلیکیشن و کتاب های راهنما برای استان ها تدارک دیده شده است.

وی افزود: روند صدور پروانه‌های موکب داری در سال آینده و ساز و کار آن در نرم افزاری که طراحی شده، پیش بینی شده است.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه میزبان اصلی عراقی‌ها هستند و ما مهمان هستیم گفت: باید احترام میزبان و برادران عراقی حفظ شود و این روند هرسال بهتر از سال قبل باشد.

همچنین سراجان جانشین رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات کربلا معلی گفت: تاکید ما براین است که برای اربعین حسینی بتوانیم موکب‌های مشترک بین ایران و عراق داشته داشته باشیم.

براساس این گزارش، مسئولان ستادهای بازسازی عتبات عالیات کشور در کمیسیون های تخصصی فرهنگی، مشارکت‌های مردمی، اعزام و پشتیبانی، مالی و اربعین حسینی به بررسی مشکلات و تدوین راهکارهای ارتقاء بهتر امور پرداختند.

منبع:atabat.org

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال