تازه ترین
خانه » اخبار » رونمایی درب‌های حرم حضرت مسلم بن عقیل در خوزستان
رونمایی درب‌های حرم حضرت مسلم بن عقیل در خوزستان

رونمایی درب‌های حرم حضرت مسلم بن عقیل در خوزستان

گروه فرهنگی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان، از برگزاری مراسم رونمایی از دو درب حرم حضرت مسلم بن عقیل طی هفته آینده در استان خبر داد.
رونمایی درب‌های حرم حضرت مسلم بن عقیل در خوزستان
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان، از برگزاری مراسم رونمایی از دو درب حرم حضرت مسلم بن عقیل در استان خبر داد.

وی گفت: این درب‌ها توسط مردم خوزستان و خیرین ساخته شده‌اند و تا قبل از پایان سال به نجف ارسال شده و برای نصب آنها در مسجد کوفه و حرم حضرت مسلم بن عقیل اقدام می‌کنیم.

موسوی با بیان اینکه برپایی کارگاه این درب‌ها در آبادان، تهیه چوب‌ها، نجاری و همه کارهای مربوط به ساخت این درب‌ها توسط مردم انجام شده است، افزود: مردم استان به طور مرتب از این کار حمایت و پشتیبانی کردند و این درب‌ها مثل درب‌های سامرا از جهت هنری و معماری آثار ارزشمندی هستند و با توجه به چوب و فلز به کار رفته در این سازه عمر آنها ۱۵۰ تا ۲۰۰ سال پیش‌بینی شده است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با بیان اینکه این کار بزرگ افتخاری برای مردم استان است، اظهار کرد: اولین بار است که کاری با این وسعت در شهرستان آبادان انجام می‌شود.

وی همچنین با اشاره به دیگر پروژه‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: ساخت مهمان‌سرای حرم حضرت زینب(س)، مسقف کردن خیابان حضرت صاحب الزمان(عج) حرم کاظمین و ادامه بازسازی ایوان طلای حرم حضرت علی(ع) از پروژه‌هایی است که به استان واگذار شده است و پایان آنها نیازمند حمایت مردم استان است.

منبع:ایکنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال