تازه ترین
خانه » اخبار » رییس ستاد عتبات عالیات خوزستان از توزیع ۱۵ هزار بسته غذایی بین سیل زدگان استان خبر داد.
رییس ستاد عتبات عالیات خوزستان از توزیع ۱۵ هزار بسته غذایی بین سیل زدگان استان خبر داد.

رییس ستاد عتبات عالیات خوزستان از توزیع ۱۵ هزار بسته غذایی بین سیل زدگان استان خبر داد.

توزیع ۱۵ هزار بسته غذایی بین سیل زدگان خوزستان

رییس ستاد عتبات عالیات خوزستان از توزیع ۱۵ هزار بسته غذایی بین سیل زدگان استان خبر داد.

حجت الاسلام سید محمود موسوی، رییس ستاد عتبات عالیاتخوزستان درخصوص خدمات رسانی به سیل زدگان به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: پس از افزایش دبی آب در سد‌ها و رودخانه‌های کارون، دز و کرخه، بسیاری از روستا‌های استان را آب فرا گرفت و اهالی آن‌ها مجبور به ترک خانه و محل سکونت خود شدند.
وی اظهار داشت: به همین سبب از ۵ فروردین ماه ۸۵ موکب‌ اربعین حسینی از استان خوزستان و ۹۸ موکب از سایر استان‌های کشور نسبت به پخت غذا در ۳ وعده برای سیل زدگان و تا ۱۹۰ هزار غذا در وعده ناهار اقدام کردند.
حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: با توجه به فروکش کردن آب رودخانه‌ها و تخلیه اردوگاه‌ها و بازگشت سیل زدگان به محل سکونت خود، فعالیت موکب‌ها در مناطق سیل زده خوزستان نیز در ۱۲ اردیبهشت ماه به پایان رسید.
رییس ستاد عتبات عالیات خوزستان با اشاره به تقسیم کار صورت گرفته بین ستاد بازسازی عتبات استان و هلال احمر توزیع غذا توسط هلال احمر برای خانواده‌های باقیمانده در اردوگاه ها انجام می‌شود، و ۱۵ هزار بسته موادغذایی یکماهه بین سیل زدگان توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در حال توزیع می باشد.
این مقام مسئول در ادامه افزود: طی هفته جاری، ۷۱ تن مرغ تهیه شد و بین سیل زدگان توزیع می‌گردد.
به گفته حجت الاسلام سید محمود موسوی، ستاد عتبات عالیات استان آمادگی دارد برای ساخت و ساز و ترمیم منازل سیل زدگان اقدام نماید.

پیش بینی افزایش زائران در اربعین حسینی

وی اظهار کرد: جلسات تخصصی و کمیسیون‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات به منظور برنامه ریزی برای اربعین حسینی برگزار شد.
حجت الاسلام موسوی اذعان داشت: با توجه به حذف هزینه ویزا، پیش بینی می‌شود تعداد زائران اربعین حسینی چند برابر افزایش یابد.
وی بیان کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان برای خدمت به زائران و برپایی موکب‌ها در این ایام نیز همچون گذشته آمادگی دارد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال