تازه ترین
خانه » اخبار » استان خوزستان در زمینه جذب مشارکت های مردمی برای بازسازی عتبات مقدسه گام های بزرگی برداشته است
استان خوزستان در زمینه جذب مشارکت های مردمی برای بازسازی عتبات مقدسه گام های بزرگی برداشته است

استان خوزستان در زمینه جذب مشارکت های مردمی برای بازسازی عتبات مقدسه گام های بزرگی برداشته است

IMG_20160410_095140

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

گردهمایی منطقه ای مسئولین ستادهای بازسازی عتبات عالیات در جنوب و جنوب غرب کشور شامل استان های ایلام، خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و هرمزگان با هدف بررسی عملکرد سال۹۴ و تبیین برنامه های سال۹۵ در اهواز برگزار گردید.

در این گردهمایی آقای عباس قطب الدین معاون امور استان های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفتند بحمدالله کارهای مربوط به بازسازی داخل حرم ها رو به اتمام است و از این پس برنامه توسعه حرم ها در دستور کار این ستاد قرار دارد و صحن حضرت زهراء سلام الله علیها به عنوان بزرگترین طرح توسعه ای حرم امیرالمومنین امام علی علیه السلام در چند فاز در حال اجراء است که بخشی از فضای زیارتی در ابتدای فروردین امسال با حضور مسئول دفتر مقام معظم رهبری و آقای پلارک ریاست ستادبازسازی عتبات عالیات کشور و همچنین مسئولین تولیت حرم علوی و کشور عراق افتتاح شد.

قطب الدین افزود از دیگر طرح های توسعه ای در حرم امام حسین علیه السلام ساخت صحن عقیله بنی هاشم و همچنین ترفیع گنبد حرم حضرت سیدالشهداء علیه السلام است که با سرعت در حال انجام است.

معاون امور استان های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفتند به منظور رفاه حال زوار حرم سیدالشهداء بیمارستان ۱۲۰تخت خوابی امام سجاد علیه السلام در جوار این حرم شریف احداث و تجهیز شده است که انشاءالله در اعیاد ماه رجب با حضور مسئولین دو کشور ایران و عراق افتتاح می گردد.

قطب الدین گفت بحمدالله استقبال مردم و محبین اهل بیت علیهم السلام برای مشارکت در بازسازی و توسعه عتبات مقدسه در سال گذشته چشمگیر بوده است به گونه ای که در برخی از استان ها و شهرستان ها قریب به ۱۴۰% سهم تعیین شده را جمع آوری داشته اند.

معاون امور استان های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفتند از جمله استان هایی که در زمینه جذب مشارکت های مردمی برای بازسازی عتبات مقدسه گام های خیلی بزرگی برداشته است ستاد استان خوزستان است که با برنامه ریزی و ایجاد سیستمی پویا توانسته به خوبی به تعهدات خود عمل کند.

ایشان افزودند ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان بازسازی نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب سلام الله علیها از جمله گنبد طلا، کاشی کاری ها، درب های بزرگ و کوچک و مصلی حرم را به خوبی  انجام داده است و همچنین این ستاد بازسازی گنبد حرم امام علی علیه السلام را در دست اقدام دارد.   

 
ارسال