تازه ترین
خانه » اخبار » شمار مواکب اربعین در مناطق سیل زده خوزستان به ۱۷۰ مورد رسید
شمار مواکب اربعین در مناطق سیل زده خوزستان به ۱۷۰ مورد رسید

شمار مواکب اربعین در مناطق سیل زده خوزستان به ۱۷۰ مورد رسید

 اهواز – ایرنا – رییس کمیته اسکان، تغذیه و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین حسینی خوزستان گفت: شمار موکب های اربعین که هم اکنون در مناطق سیل زده خوزستان مشغول خدمت رسانی هستند به ۱۷۰ موکب رسیده است.

حجت الاسلام سیدمحمود موسوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:از این تعداد ،۹۰موکب خوزستانی و ۸۰ موکب از سایر استان های کشور هستند که به صورت داوطلب و در پی فراخوان عمومی برای کمک رسانی به هموطنان سیل زده در خوزستان با تجهیزات و امکانات مورد نیاز در مناطق درگیر سیلاب ، اردوگاه های اسکان اضطراری ، پادگان ها و یادمان های دفاع مقدس در ۹۰ نقطه مشغول خدمت رسانی هستند.

وی با بیان اینکه مواکب اربعین حسینی روزانه حدود ۳۰۰ هزار وعده غذایی گرم با استفاده از کمک های مردمی و خیران نیک اندیش پس از پخت و آماده سازی ، بین سیل زدگان خوزستانی توزیع می کنند افزود: مواکب مردمی بر اساس ماموریت یک ماهه تا ۱۷اردیبهشت در مناطق سیل زده خوزستان حضور خواهند داشت و در صورت نیاز و درخواست ستاد مدیریت بحران خوزستان و مسئولان ارشد استان امکان تمدید ماموریت وجود دارد.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت:در طول مدت خدمت رسانی از هیچ اعتبار دولتی استفاده نشده و نخواهد شد و همه هزینه ها از محل کمک های مردمی تامین شده است.

به گفته وی مواکب مردمی از استان های فارس، مرکزی ، کهگیلویه و بویراحمد ، چهار محال و بختیاری، یزد ، تهران ، خراسان رضوی ، هرمزگان ، همدان ، بوشهر ، اصفهان ، زنجان ، آذربایجان غربی ، البرز و سمنان در حال خدمت رسانی به مردم سیل زده در مناطق روستایی شوش ، شوشتر (شعیبیه) ، دشت آزادگان ، حمیدیه ، الهایی ، هویزه و بستان هستند.

حجت الاسلام موسوی افزود: همدلی ، ایثار و تلاش خستگی ناپذیر جوانان فعال در مواکب مردمی که دوران حماسه و ایثار در دوران دفاع مقدس را ندیده اند ، خاطره از خودگذشتگی ها ، ایثار و جهاد و شهادت را در آن دوران پرالتهاب و حماسی تداعی و زنده کرده است.

حدود ۴۰۰ هزار نفر از ساکنان شهرها و روستاهای حاشیه رودخانه های کرخه ، دز و کارون در خوزستان در معرض سیلاب ناشی از طغیان این رودخانه ها هستند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه از ضرورت برپایی مواکب اربعین حسینی به مدت یک ماه در مناطق بحران زده و در معرض سیلاب از جمله خوزستان سخن گفته بودند.

در جریان زلزله مناطق غربی کشور در سال ۱۳۹۶ دهها موکب اربعین حسینی از خوزستان پس از فراغت از خدمت رسانی به زائران اربعین در مرزهای چذابه و شلمچه ،به استان زلزله زده کرمانشاه اعزام شدند تا با حضور خود ، مرهمی بر دل های مصیبت دیدگان زلزله باشند.

موکب های اربعین رفته رفته به یکی از منسجم ترین ، کاراترین و آماده ترین نهادهای مردمی برای خدمت رسانی به مردم در مواقع بحرانی تبدیل شده اند.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال