تازه ترین
خانه » اخبار » لزوم تامین صفر تا صد امکانات پذیرایی و اسکان زائران توسط موکب داران
لزوم تامین صفر تا صد امکانات پذیرایی و اسکان زائران توسط موکب داران

لزوم تامین صفر تا صد امکانات پذیرایی و اسکان زائران توسط موکب داران

مسؤول ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان عنوان کرد

لزوم تامین صفر تا صد امکانات پذیرایی و اسکان زائران توسط موکب داران

مسؤول ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان گفت: هر موکب وظیفه دارد، از صفر تا صد امکانات پذیرایی و
به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، حجت السلام سیدمحمود موسوی ظهر امروز در دومین گردهمایی فصلی مسوولان و معاونان ستادبازسازی عتبات عالیات تابعه استان خوزستان در خصوص ماموریت ستاد در بازسازی عتبات مقدسه، اظهار کرد: خوشبختانه علاقه و محبت به اهل بیت(ع) در بین ایرانی ها بسیار زیاد است، به همین دلیل در طول تاریخ ساخت و بازسازی عتبات مقدسه اغلب توسط ایرانی ها  صورت گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر افراد و خیرین زیادی هستند که مشتاق این امر خیر هستند، بنابراین وظیفه ما به عنوان خادمین اهل بیت(ع) این است، که افراد خیر را  شناسایی و مشارکت آنان در بازسازی عتبات مقدسه جذب و ساماندهی کنیم.

 مسؤول ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان  با اشاره به جذب مشارکت های داوطلبانه کارکنان ادارات و سازمان ها تصریح کرد: تفاهم نامه ای با ادارات مربوطه تنظیم شد، که براساس آن در هر اداره یک نفر از معتمدین در کنار وظیفه اداری متولی اطلاع رسانی و جمع آوری مشارکت های داوطلبانه کارکنان متبوع تعیین می شود.

موسوی با تاکید بر اهمیت مراسم اربعین حسینی در استان متذکر شد: با توجه به ماهیت مردمی بودن ستاد وظیفه جذب مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه زائرین اربعین از مرکز به عهده این ستاد گذاشته شده است و بناست که تمامی کار به عهده مردم که در قالب مواکب ارائه خدمت می کنند باشد، البته ادارات و سازمان های دولتی وظیفه دارند امور مربوط به زیرساخت های لازم را فراهم کنند.

وی تاکید کرد: هر موکب وظیفه دارد، از صفر تا صد امکانات پذیرایی و اسکان زائران را در محل موکب آماده داشته باشد.

 مسؤول ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در پایان یادآور شد: هر شهرستان موظف است، مشارکت های مردمی جمع آوری شده از قبیل مواد خوراکی، امکانات اسکان و یا امکانات زیر ساختی را برای مواکب خود فراهم کند. 

منبع:فارس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال