تازه ترین
خانه » اخبار » مراسم تجلیل از خادمین موکب اربعین حسینی شهر شیبان برگزار شد
مراسم تجلیل از خادمین موکب اربعین حسینی شهر شیبان برگزار شد

مراسم تجلیل از خادمین موکب اربعین حسینی شهر شیبان برگزار شد

اهواز – رهرو نیوز- مراسم تجلیل از خادمین موکب اربعین حسینی شهر شیبان با حضور مردم و مسئولین شهری و همچنین مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در مصلی شهر شیبان برگزار شد.

به گزارش رهرو نیوز : این مراسم ابتداء با قرادت آیاتی از کلام الله مجید قرائت سپس حجه الاسلام والمسلمین نواصر امام جمعه شیبان ضمن خوش آمد به حاضرین و مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گفت؛ از روز اول تحویل زمین موکب با همکاری و حضور مردم شریف این شهر کار آماده سازی و زیر سازی زمین را شروع کردیم و تا نزدیک اربعین کار شناژبندی و کف سازی آن را به اتمام رساندیم .

نواصر افزود در طول ایام اربعین به مدت۱۵روز در سه وعده از زایرین اباعبدالله الحسین علیه السلام با غذای گرم پذیرایی به عمل می آمد و همه اینها به کمک خیرین و خادمین با اخلاص این موکب به انجام می رسید.

امام جمعه شیبان به ذکر خاطره ای در این رابطه پرداخت و گفت در یکی از شبها که در موکب چذابه بودیم یکی از مسئولین تهیه غذا آمد گفت؛ برای تهیه ناهار فردا از نظر مواد خوراکی مشکل داریم و باید فکری کرد و من گفتم ان شاءالله خدا می رساند، هنوز نیم ساعت نگذشته بود که یک نفر از اهالی یک شهر دیگر تماس گرفت و گفت مقداری نذر برای اربعین دارم و خواستم به موکب شما برسانم و همان شب به برکت وجود امام حسین علیه السلام آن مشکل حل شد .

ایشان در پایان از زحمات خادمین و مسئولینی که پشتیبان کننده خدمات زیرساختی بوده اند تقدیر و تشکر کردند.

به گزارش  واحد خبر روابط عمومی ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

حجت‌الاسلام سید محمود موسوی، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان  در مراسم تجلیل از خادمین موکب اربعین حسینی شهر شیبان که با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولین و خادمین این موکب برگزار شد گفت؛ از تلاش ها و زحمات  امام جمعه، مسئولین و مردم شریف شهر شیبان که خالصانه آنچه داشتند در طبق اخلاص گذاشته بودند تقدیر و تشکر کنم.

موسوی مسئول کمیته مشارکت های مردمی،اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان در ادامه گفت؛ اربعین حسینی یک حرکت جهانی مبارکی است که موجب خوشحالی دوستان و عصبانیت دشمنان اسلام شده است و این حرکت نه تنها نماد وحدت اسلامی بلکه با حضور پیروان سایر ادیان آسمانی به نماد وحدت تمامی موحدین عالم تبدیل شده است که این موهبت جای شکر گزاری دارد.

مسئول کمیته مشارکت های مردمی افزود ایام اربعین شاهد صفا، اخلاص و پاکی تمامی اقشار اعم از روستایی و شهری و دارا و ندار هستیم و همگی سعی می کنند در این حرکت عظیم و حماسی  سهمی برای خود داشته باشند.

موسوی گفت مردم خوزستان با دارا بودن بیش از ۱۷۰۰موکب کوچک و بزرگ که از ابتدای ورودی های استان تا پایانه های مرزی و از آنجا تا کربلا امتداد دارند همگی در این حرکت بزرگ مردمی سهیم هستند.

وی افزود این کار بزرگ اگر مردمی نبود یقیناً نمی توانست این جلوه های شکوه را بوجود بیاورد البته در اینجا لازم است از زحمات وتلاش های تمامی مسئولان اجرایی استان بویژه استاندار محترم که با تلاش های شبانه روزی و فراهم آوردن خدمات زیرساختی از قبیل رساندن آب، برق، جاده و … موجب تسهیل خدمات رسانی مواکب شده اند کمال تشکر را داشته باشیم.

منبع: رهرونیوز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال