تازه ترین
خانه » اخبار » مردم آبادان 30 خشت طلا به ایوان حرم علوی اهدا کردند

مردم آبادان 30 خشت طلا به ایوان حرم علوی اهدا کردند

مردم آبادان 30 خشت طلا به ایوان حرم علوی اهدا كردند

آبادان- مسوول ستاد عتبات عالیات آبادان از اهدای 30 خشت طلای ایوان مطهر امام علی (ع) در نجف اشرف، توسط دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در آبادان خبر داد.

 

 

‘مكی یازع’ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طلاكاری ایوان حرم علوی توسط مردم خوزستان در دو توافق نامه با ستاد مركزی بازسازی عتبات عالیات در تهران و متولیان حرم مطهر حضرت علی (ع) انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: طبق برنامه ریزی انجام شده سهمیه طلای مرمت ایوان حرم در آبادان 823 خشت است.

یازع از صدور سند افتخار اهل بیت(ع) به ازای اهدای هرخشت طلا به افراد متقاضی خبر داد و افزود:آن دسته از همشهریان كه مایل باشند در بازسازی طلاكاری ایوان امام علی(ع) مشاركت كنند می توانند با مراجعه به ستاد عتبات عالیات آبادان كارت قسط بندی دریافت و ماهانه مبلغی را به عنوان كمك اهدا كنند.

وی گفت:بیش از 10 هزار پاكت و یك هزار و 200 قلك نیز برای جمع آوری كمك های مردم در سطح شهر توزیع شده و یا در حال توزیع است.

مسوول ستاد عتبات عالیات آبادان بیان داشت:65 رابط نذوراتی در آبادان برای جمع آوری كمك های مردم برای بازسازی طلاكاری خشت های ایوان مطهر امام علی (ع) فعالیت می كنند.

مقبره حضرت علی (ع) تا سال 135هجری قمری مخفی بود ولی در زمان امامت حضرت امام صادق (ع) مرقد شریف آن حضرت برای عموم آشكار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال