تازه ترین
خانه » اخبار » مردم دارالمومنین شوشتر در عرصه دفاع از حریم اهل بیت(ع) هم با جان و هم با مال خود ایثار داشته اند
مردم دارالمومنین شوشتر در عرصه دفاع از حریم اهل بیت(ع) هم با جان و هم با مال خود ایثار داشته اند

مردم دارالمومنین شوشتر در عرصه دفاع از حریم اهل بیت(ع) هم با جان و هم با مال خود ایثار داشته اند

به گزارش واحد خبر روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان
یادواره شهدای مدافع حرم شهرستان شوشتر و مراسم رونمایی از مستند عموهادی در سالن فرهنگ شهرستان شوشتر برگزار شد.
در این مراسم که با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده معظم شهداء و ایثارگران، حضرت آیت الله موسوی جزائری نماینده محترم ولی فقیه در خوزستان ، دکتر شریعتی استاندار ودیگر مسولین استانی وشهرستانی برگزار شد؛ حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمود موسوی مسؤل ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت شهرستان شوشتر از دیرباز مرکز علم و فقاهت و محل پرورش عالمان بزرگ دینی بود که خدمات شایانی را به علم و فقاهت داشته اند.
وی گفت؛ مردم دارالمومنین شوشتر همواره در صحنه های دفاع از ارزش های دینی و انقلابی بوده اند و در عرصه دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام هم با جان و هم با مال خود حضور داشته اند.
موسوی گفت؛ تروریست های تکفیری با حمایت دشمنان اسلام و در راس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی به منظور شکستن کانون مقاومت که همان دلبستگی به اهلبیت علیهم السلام است به حرم بی بی حضرت زینب سلام الله علیها یورش بردند و تا چند قدمی حرم هم رسیدند ولی با مقاومت و پایمردی رزمندگان و شهدای مدافع حرم به اهداف پلید خود نرسیدند.
مسؤل ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت، کار بازسازی نقاط آسیب دیده جرم حضرت زینب سلام الله علیها بلافاصله پس از شکست محاصره و عقب راندن تروریست ها توسط این ستاد آغاز شد و با پشتیبانی نذورات و هدایای مردمی توانستیم در مدت کوتاهی تمامی آسیب های وارده به گنبد، گلدسته ها، ابنیه، تاسیسات و… را بصورت کامل بازسازی و آماده پذیرایی از زائرین کنیم.
موسوی در بخش دیگری از سخنان خود افزود؛ هدف از تشکیل ستاد ساماندهی به نذورات و هدایای مردمی و هدایت و نظارت بر نحوه هزینه کرد آنها با اولویت فراهم آوردن رفاه و آسایش زایرین در زمینه سرویس های بهداشتی و فضاهای زیارتی حرم های مطهر بوده است که بحمدالله در همان چند سال اول تشکیل ستاد کلیه خرابی های باقیمانده از حاکمان بعثی، بازسازی و تحویل حرم ها شد.
موسوی افزود؛ در حال حاضر ستاد بازسازی عتبات عالیات وارد فاز توسعه حرم ها شد و اولین آن ساخت صحن حضرت زهراء سلام الله علیها در حرم امام علی علیه السلام که بالغ بر۲۲۰هزار متر مربع زیربنا دارد و بعد صحن حضرت زینب سلام الله علیها در حرم امام حسین علیه السلام است.
مسؤل ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت، در حرم حضرت زینب سلام الله علیها هم مضیف و مهمانسرای بزرگ حرم توسط استان خوزستان در حال احداث است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال