تازه ترین
خانه » اخبار » مشارکت در بازسازی حرم علوی توفیق بزرگی برای خوزستان است

مشارکت در بازسازی حرم علوی توفیق بزرگی برای خوزستان است

مشارکت در بازسازی حرم علوی توفیق بزرگی برای خوزستان است

امام جمعه موقت اهواز، مشارکت در بازسازی ایوان طلای حرم علوی را از توفیقاتی دانست که شامل حال خوزستان شده و تاکید کرد: باید قدر این توفیق را بدانیم. 

 به گزارش خبرگزاری شبستان از اهواز، آیت‌الله سیدابوالحسن حسن‌زاده، امام جمعه موقت اهواز، عصر گذشته (12 اردیبهشت) در همایش بزرگ عتبات عالیات شهرستان شوشتر اظهار کرد:توفیق یاری برای ساخت حرم علوی …

 


ا مشارکت در بازسازی حرم علوی توفیق بزرگی برای خوزستان است ا

امام جمعه موقت اهواز، مشارکت در بازسازی ایوان طلای حرم علوی را از توفیقاتی دانست که شامل حال خوزستان شده و تاکید کرد: باید قدر این توفیق را بدانیم.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اهواز، آیت‌الله سیدابوالحسن حسن‌زاده، امام جمعه موقت اهواز، عصر گذشته (12 اردیبهشت) در همایش بزرگ عتبات عالیات شهرستان شوشتر اظهار کرد: توفیق یاری برای ساخت حرم علوی ممکن است هر100 سالی یک بار میسر شود و در حال حاضر این شرایط برای خوزستان مهیا شده و باید از این فرصت طلایی بزرگ استفاده کرد.

 وی با اشاره به اینکه ستاد عتبات عالیات خوزستان از فعال‌ترین ستادهای کشوری است، افزود: ستاد عتبات عالیات خوزستان به دلیل فعالیت‌های انجام داده از پرتلاش‌ترین ستادهای کشوری به شمار می‌آید و این تنها به دلیل ارادت بسیار زیاد مردم این استان به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.

 وی با اشاره به اینکه هدایای جمع‌آوری شده در همان مکانی که جمع آوری شده است هزینه می‌شود، تصریح کرد: هیچ گاه ستاد عتبات عالیات برای هزینه‌های جاری و برگزاری همایش‌ها و… از هدایای جمع آوری شده هزینه نمی‌کند و هدایای مردمی تنها در ساخت ایوان طلا حرم علوی هزینه می‌شود.

 امام جمعه موقت اهواز با تأکید بر اینکه باید نحوه هزینه کرد هدایای جمع‌آوری شده برای مردم توضیح داده شود تا آنها با اعتماد بسیار زیاد برای این امر مهم مشارکت کنند، اضافه کرد: باید با اطلاع رسانی صحیح از مردم در این باره دعوت شود که این امر به طور قطع مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد.

 وی با اشاره به افتخارات شوشتر که در حال حاضر در حرم علوی مدفون هستند، اظهار داشت: علامه شیخ جعفر شوشتری صاحب کتاب بی بدیل «الخصایص الحسینیه» و علامه سیدعلی شوشتری استاد عرفان و اخلاق شیخ انصاری از نوادگان سید نعمت الله جزایری در حرم حضرت علی(ع) مدفون هستند.

 وی در بخشی دیگر از سخنان خود با تأکید بر اینکه جهان متأثر از حرکت‌های ایران است، یاد آور شد: جهان و بیداری اسلامی که در جهان اتفاق افتاده، تنها به دلیل روشنگری‌های انجام شده توسط جمهوری اسلامی ایران است و این مهم ادامه خواهد داشت.

 آیت الله حسن زاده ادامه داد: آل‌سعود و آل‌خلیفه تلاش دارند تا آتش بیداری اسلامی را با حرکت‌های خشن نظامی خاموش کنند و این امر غیر ممکن است.

 منبع:شبستان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال