تازه ترین
خانه » اخبار » مواکب اربعین روزانه۲۵۰هزاروعده غذا بین سیل زدگان توزیع می کنند.
مواکب اربعین روزانه۲۵۰هزاروعده غذا بین سیل زدگان توزیع می کنند.

مواکب اربعین روزانه۲۵۰هزاروعده غذا بین سیل زدگان توزیع می کنند.

اهواز – ایرنا – رییس کمیته اسکان، تغذیه و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین حسینی خوزستان گفت: مواکب اربعین حسینی روزانه ۲۵۰هزار وعده غذایی پس از پخت و آماده سازی ، بین سیل زدگان خوزستانی توزیع می کنند.

حجت الاسلام سیدمحمود موسوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هزینه های مواکب اربعین تنها از محل کمک های مردمی تامین می شود و اعتبار دولتی دریافت نکرده اند افزود: در صورت اعلام نیاز از سوی مدیریت بحران استانداری و هلال احمر ، موکب های اربعین توانایی تهیه روزانه ۳۰۰هزار وعده غذایی را برای توزیع در اردوگاه های محل استقرار سیل زدگان دارند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۵۲ موکب از خوزستان و  16 استان کشور شامل فارس، مرکزی ، کهگیلویه و بویراحمد ، چهار محال و بختیاری، یزد ، تهران ، خراسان رضوی ، هرمزگان ، همدان ، بوشهر ، اصفهان ، خراسان رضوی ،زنجان ، آذربایجان غربی ، البرز و سمنان در حال خدمت رسانی به مردم سیل زده در مناطق شوش ، شوشتر(شعیبیه) ، دشت آزادگان ، حمیدیه ، الهایی ، هویزه و بستان هستند.

وی گفت:هم اکنون چندین موکب دیگر در خوزستان آماده عزیمت به مناطق سیل زده هستند تا نیازهای ضروری مردم آسیب دیده را تامین کنند.

وی افزود: این مواکب تا زمان برقراری وضعیت عادی ، خدمت رسانی به مردم آسیب دیده ناشی از سیلاب را در اردوگاه های اسکان موقت ادامه می دهند.

بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر خوزستان تاکنون حدود ۱۷۰هزار نفر اهالی مناطق سیل زده یا در معرض سیلاب این استان در ۴۷ اردوگاه اسکان موقت مستقر شده اند.

حدود ۴۰۰هزار نفر ساکنان شهرها و روستاهای حاشیه رودخانه های کرخه ، دز و کارون در معرض سیلاب هستند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس از ضرورت برپایی مواکب اربعین حسینی به مدت یک ماه در مناطق بحران زده و در معرض سیلاب از جمله خوزستان سخن گفته بودند.

در جریان زلزله مناطق غربی کشور در سال ۱۳۹۶ دهها موکب اربعین حسینی از خوزستان به استان زلزله زده کرمانشاه اعزام شدند تا مرهمی بر دل های مصیبت دیدگان زلزله باشند.

موکب های اربعین رفته رفته به یکی از منسجم ترین ، کاراترین و آماده ترین نهادهای مردمی برای خدمت رسانی به مردم در مواقع بحرانی تبدیل شده اند.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال