تازه ترین
خانه » اخبار » مواکب حسینی اهواز توسط شهرداران مناطق حمایت خواهند شد
مواکب حسینی اهواز توسط شهرداران مناطق حمایت خواهند شد

مواکب حسینی اهواز توسط شهرداران مناطق حمایت خواهند شد

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شورای شهر اهواز گفت: تمام مواکب حسینی که در سطح شهر اهواز برپا می‌شوند توسط شهرداران مناطق مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

مواکب حسینی اهواز توسط شهرداران مناطق حمایت خواهند شد

حجت‌الاسلام جاسم موسی‌پور، رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شورای شهر اهواز، ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، در رابطه با فرا رسیدن ماه‌های محرم و صفر، اظهار کرد: با توجه به اینکه در ایام اربعین، خوزستان میزبان خیل کثیری از عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) است و مردم این میزبانی را به نحو احسنت انجام داده و درِ خانه‌ها به روی زائران باز است، ماه‌های محرم و صفر در اهواز و خوزستان جلوه دیگری دارد.

وی افزود: امسال نیز مانند سال‌های گذشته، شهرداری ستاد خود را تشکیل داده است؛ کمیسیون فرهنگی نیز تمام اقدامات را رصد می‌کند و اهتمام بسیاری نسبت به تقویت مراسم حسینی که به شکل عمومی در سطح شهر برگزار می‌شود دارد.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شورای شهر اهواز، در پاسخ به وضعیت رسیدگی به مواکب حسینی، عنوان کرد: تمام مواکب حسینی که در سطح شهر اهواز برپا می‌شوند توسط شهرداران مناطق مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

وی افزود: در رابطه با فضاسازی شهری در ماه‌های محرم و صفر نیز، روابط عمومی شهرداری برنامه‌ریزی‌های خود را به بهترین شکل عملیاتی خواهد کرد.

موسی‌پور، در رابطه با موازی کاری برخی دستگاه‌ها، عنوان کرد: هیئت‌ها زیر نظر شورای هیات و سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت خود را انجام می‌دهند اما آن چیزی که در مدیریت شهری مدنظر است عدم موازی کاری با دستگاه‌های فرهنگی و تقویت فعالیت این مجموعه‌ها است.

وی افزود: تقریبا دو سال است که با هماهنگی‌هایی که با دستگاه‌های فرهنگی صورت گرفته از موازی کاری جلوگیری شده و این مراسم نمود و جلوه دیگری پیدا کرده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شورای شهر اهواز، در تشریح هجمه‌های معاندین، بیان کرد: هر ساله با فرا رسیدن تاسوعا، عاشورا و اربعین، تمامی هجمه‌ها به صورت مزدورانه و از بیرون کشور به سمت ما هدایت می‌شوند اما با پاس داشتن مراسمات این ایام جلوی آن‌ها گرفته می‌شود.

وی افزود: تمام آلودگی‌ها و مسائل مختلفی را که ایجاد کرده و می‌کنند نیز با مراسم محرم و صفر پاک می‌شود.

موسی‌پور، گفت: سال گذشته پس از مراسم تاسوعا و عاشورا شاهد حادثه تروریستی ۳۱ شهریور بودیم که برای انتقام از خیل عظیم شرکت‌کنندگان در مراسمات حسینی بود.

وی افزود: مردمی که اعلام کردند پای ولایت اهل‌البیت و ولی‌فقیه می‌مانند؛ امسال نیز قطعا پررنگ‌تر از سال‌های گذشته این مراسمات را برگزار خواهند کرد.

منبع:فارس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال