تازه ترین
خانه » اخبار » مواکب در مرز چذابه هنوز مستقر نشده‌اند
مواکب در مرز چذابه هنوز مستقر نشده‌اند

مواکب در مرز چذابه هنوز مستقر نشده‌اند


گروه اجتماعی: مسئول کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین دشت آزادگان اظهار کرد: ۱۲۰ موکب بین راهی در مسیرهای منتهی به مرز چذابه مستقر شده‌اند؛ اما محل استقرار مواکب در مرز چذابه به دلیل جانمایی جدید هنوز واگذار نشده و تقاضا داریم که هر چه سریعتر واگذار شود.

جواد حیدری مسئول کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین دشت آزادگان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، اظهار کرد: برای امسال تاکنون استقرار ۴۰۰ موکب شامل ۱۲۰  موکب بین راهی در مسیرهای منتهی به چذابه از شهر کوت سوسنگرد تا پایانه مرزی چذابه و ۲۸۰ موکب در خود مرز پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: تاکنون تمام این ۱۲۰ موکب بین راهی در محل‌های تعیین شده مستقر شده‌اند و در حال خدمات‌رسانی به زوار هستند؛ اما به علت جانمایی جدیدی که امسال برای استقرار در مرز چذابه صورت گرفته است، هنوز محل استقرار مواکب در این مرز واگذار نشده است. 

مسئول کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین دشت آزادگان افزود: تقاضا دعاریم که هر چه سریعتر محل استقرار مواکب در مرز چذابه واگذار شود تا موکب‌داران بتوانند خدمات‌رسانی به زوار را در این مرز داشته باشند. از مجموع این ۴۰۰ موکب تنها برای ۱۰ درصد آنها تاکنون پروانه صادر نشده است؛ اما همچنان تقاضا برای ثبت‌نام مواکب در چذابه وجود دارد. 

حیدری عنوان کرد: با توجه به استقبال گسترده مردم برای ثبت‌نام در بحث مواکب داری، پیش‌بینی می‌شود تعداد مواکب مستقر در این مرز امسال به میزان قابل توجهی افزایش یابد. مجموع این مواکب روزانه به بیش از ۱۰۰ هزار زائر خدمات‌رسانی خواهند کرد. 

منبع:ایکنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال