تازه ترین
خانه » اخبار » مواکب مردمی در چذابه و شلمچه از دهم صفر میزبان کاروان های اربعین
مواکب مردمی در چذابه و شلمچه از دهم صفر میزبان کاروان های اربعین

مواکب مردمی در چذابه و شلمچه از دهم صفر میزبان کاروان های اربعین

اهواز – ایرنا – رییس کمیته اسکان ، تغذیه و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین حسینی خوزستان گفت: مواکب مردمی در ۲ پایانه بین المللی چذابه و شلمچه از دهم صفر به مدت ۲۰ روز میزبان کاروان های اربعین حسینی هستند.

حجت الاسلام سید محمود موسوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:بر اساس برنامه ریزی انجام شده در مرز شلمچه اسکان روزانه ۱۰۰ هزار زائر، و توزیع ۲۰۰ هزار وعده غذایی ، و در پایانه چذابه اسکان روزانه ۸۰ هزار زائر و توزیع ۱۸۰ هزار وعده غذایی پیش بینی شده است.
 
استان های معین آستین بالا می زنند
وی با بیان اینکه استان های معین برای پشتیبانی از حرکت عظیم کاروان های اربعین حسینی کار خود را به تدریج شروع می کنند افزود: نمایندگانی از استان های بوشهر ، چهارمحال و بختیاری ، فارس ، کهگیلویه و بویر احمد معین خوزستان در پایانه شلمچه هستند و استان های اصفهان و کرمان و یزد معین خوزستان در پایانه مرزی و بین المللی چذابه خواهند بود.
حجت الاسلام موسوی در ادامه با بیان اینکه وظایف هر کدام از استان های معین مشخص شده است ابراز امیدواری کرد با هماهنگی بیشتر بتوانیم خدمت رسانی بهتری به زائران مشتاق اربعین حسینی انجام دهیم.
نیازهای مواکب مردمی در شلمچه و چذابه
رییس کمیته اسکان ، تغذیه و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین حسینی خوزستان گفت: بر اساس نیازسنجی انجام شده توسط این ستاد ، در ایام اربعین حسینی با توجه به گرمای هوا در مجموع پنج میلیون بطری اّب ۳۰۰سی سی و روزانه چهار هزار قالب یخ در مرزهای شلمچه و چذابه مورد نیاز است.
وی ، رب گوجه ، آرد ، روغن خوراکی ، شکر ، پتو ، لوازم بهداشتی ، ظروف یک بار مصرف را از دیگر نیازهای مواکب مردمی در ایام اربعین بیان کرد و افزود:طبق روال سال های گذشته تامین اقلام مورد نیاز برای حرکت عظیم کاروان های اربعین حسینی برعهده مردم نیک اندیش است و دولت مسئولیت آماده سازی زیرساخت ها نظیر آب ، برق ، حمل و نقل و … را برعهده دارد.
حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه گاز مایع یکی دیگر از نیازهای مواکب مردمی در مرزهای چذابه و شلمچه است گفت: یک خیر نیک اندیش تامین شارژ کپسول های گاز مایع همه مواکب مردمی در شلمچه رابرعهده گرفته است ولی در چذابه تامین هزینه گاز مایع مواکب هنوز حل نشده است.
ساخت و ساز مواکب مردمی اربعین در چذابه
رییس کمیته اسکان ، تغذیه و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین حسینی خوزستان گفت: روند ساخت و ساز دایمی مواکب مردمی در مرز چذابه در روزهای اخیر شتاب گرفته است.
حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه امسال ۳۰۰ موکب مردمی با سازه دایمی در چذابه و ۴۰۰ موکب نیز در شلمچه برپا می شود از موکب داران خواست با توجه به گرم بودن هوا ، مواکب خود را به وسایل سرمایشی تجهیز کنند.
وی با بیان اینکه مواکب مردمی پس از شناسنامه دار شدن وارد سامانه می شوند افزود:امسال ۲ شهرک اربعین حسینی در چذابه و شلمچه با برنامه ریزی بهتر و منسجم تر مواکب ، خدمات بهتری به زائران ارایه می کنند.
بر اساس توافق اخیر مسئولان بلند پایه ۲ کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق ، امسال زائران اربعین حسینی بدون روادید به کربلای معلا مشرف می شوند و داشتن گذرنامه و بیمه نامه برای این سفر معنوی کافی است.
اربعین پارسال ۵۵۰هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه و ۲۳۶هزار زائر از پایانه چذابه در ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز راهی کربلای معلا شدند.
پیش بینی شده با توجه به حذف روادید ، شمار زائران اربعین امسال که از کشورمان عازم شهرهای مقدس عراق می شوند افزایش چشمگیری یابد.

منبع:ایرنا

هموطنان گرامی جهت مشارکت در این امر خیر و اهداء کمک ها و نذورات خود برای پذیرایی از زایرین اربعین حسینی می توانند وجوهات نقدی خود را به حساب ۱- ۹۰۳۸۳- ۴۲- ۲۱۴۵ بانک انصار و همچنین شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۹۱۴۷۱۴۱۴ واریز نمایند.

ضمناً برای مشارکت در بازسازی عتبات مقدسه به یکی از روش های زیر اقدام فرمایند:

  • واریز مستقیم به حساب های بانکی.
  • شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰*

الف) روش پرداخت مستقیم به حساب ها: 

تجارت کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۳۳۴۱۱

جاری۱۰۰۱۱۳۳۰۰۰ بانک تجارت

سیبا ۰۱۰۷۱۷۰۵۹۳۰۰۲ بانک ملی

کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۵۹۸۴۵ ملی

جاری۰۷/ ۲۰۱۶۳۰۱۶۳۵۰ بانک سپه 

 کارت ۵۸۹۲۱۰۷۰۰۰۰۱۴۴۸۳ بانک سپه 

جاری ۴۲۲۰۴۱۱۰۰۸۲۸/۳۱ بانک کوثر

سپهر ۰۱۰۰۸۸۸۰۰۰۰۰۸ بانک صادرات

جاری ۲۱۴۳۵۴۷۱۱۱۲۲۲۱۰ بانک انصار

کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۱۳۸۵۰۰۹۱ بانک انصار

کارت ۵۰۴۱۷۲۷۰۱۰۰۶۰۸۹۳ بانک رسالت

جاری 10/1463506/7 بانک رسالت شعبه مرکزی اهواز

جاری ۷۶۱۵۳۰۴۹۹۰۶۳۷۱۰ مهراقتصاد شعبه مرکزی اهواز

شماره شبا بانک انصار ۳۹۰۶۳۰۲۱۴۳۰۵۴۰۷۱۱۱۲۲۲۰۱۰

شماره شبا بانک سپه ۵۷۰۱۵۰۰۰۰۰۰۲۰۱۶۳۰۱۶۳۵۰۰۷

شماره شبا پست بانک ۳۱۰۲۱۰۰۰۵۶۳۲۹۹۵۵۷۶۳۴۱۰۰۱

شماره شبا بانک کوثر ۱۴۰۷۳۰۰۰۰۰۴۲۲۰۴۱۱۰۰۸۲۸۳۱

ب) روش شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* :

در راستای سهولت دسترسی علاقه مندان و مشتاقان مشارکت در بازسازی عتبات مقدسه، علاوه بر شماره حساب های معرفی شده در بانک های استان کد دستوری زیر جهت اطلاع رسانی و بهره برداری کاربران تلفن همراه و تلفن شهری حضورتان معرفی می گردد:از طریق شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* با تلفن.

تشریح انجام عملیات:

  • برای این کار می توان علاوه بر استفاده از تلفن های همراه ساده و اندروید از گوشی تلفن شهری مجهز به سیستم تون هم استفاده کرد.
  • پس از شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* گزینه انتخابی نام ۶ حرم مورد نظر به ترتیب شماره در معرض انتخاب قرار می گیرد که پس از فشار دادن دکمه تماس.
  • با انتخاب یکی از اعداد ۱ تا ۶ حرم مورد نظر انتخاب و سپس دکمه تماس .
  • مبلغ مورد نظر را وارد و سپس دکمه تماس.
  • شماره کارت عضو شتاب را وارد و سپس دکمه تماس.
  • رمز دوم کارت خود را وارد و سپس دکمه تماس.
  • کد تلفن استان(۰۶۱) را وارد و سپس دکمه تماس.

عملیات با موفقیت به پایان می رسد.

 همچنین افرادی که در زمینه خاصی متخصص هستند و قصد مشارکت دارند می توانند با ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان به شماره ۰۶۱۳۳۳۶۰۱۰۰ یا ستاد مستقر در شهرهای تابعه استان تماس حاصل فرمایند.

قابل ذکر است درصورتی که تمایل دارید نذورات نقدی شما صرف پروژه خاصی شود هنگام واریز مبلغ نزد شعب بانک ها نام پروژه موردنظر را در قسمت پایین فیش واریزی درج نموده و به شماره نمابر ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان ۰۶۱۳۳۳۶۵۵۵۳ ارسال فرمایید یا در صورت پرداخت اینترنتی در قسمت توضیحات ذکر شود.   

                                                                                     والسلام

 

“معاونت فرهنگی و روابط عمومی ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان”

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال