تازه ترین
خانه » اخبار » موکب‌داران اربعین برای خدمت به زلزله زدگان «یا حسین» گفتند
موکب‌داران اربعین برای خدمت به زلزله زدگان «یا حسین» گفتند

موکب‌داران اربعین برای خدمت به زلزله زدگان «یا حسین» گفتند


رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی گفت: با همت خیرین و هیات‌های مذهبی تعدادی موکب جهت طبخ و توزیع غذا بین هموطنان زلزله زده در استان کرمانشاه برپا خواهد شد.
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، حسن پلارک ضمن ابراز همدردی با هموطنان زلزله زده گفت: در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب، به موکب‌های اربعین حسینی فراخوانی ارسال شد تا توان خود را در جهت کمک به مناطق زلزله زده بسیج کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: محبان اهل بیت علیهم السلام و زائران و خادمان اربعین این بار برای کمک به هموطنان زلزله زده با ندای «لبیک یا حسین» وارد میدان خدمت می‌شوند.

وی با بیان اینکه هم اکنون در حال ساماندهی خادمان اهل بیت علیهم السلام و موکب‌ها جهت اعزام به کرمانشاه هستیم افزود: طی روزهای اخیر با همکاری مسئولان استانی، کمک‌هایی توسط موکب‌ها و ستادهای بازسازی عتبات استان‌های ایلام و خوزستان به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

وی گفت: ستاد بازسازی عتبات خوزستان تا کنون ۵ تریلر کنسرو، ۴ تریلر آب معدنی و ۲۵تن آرد و ستاد بازسازی عتبات ایلام نیز دو محموله شامل آب معدنی، تخم مرغ و سایر اقلام خوراکی را به کرمانشاه ارسال کرده‌‌اند.

وی گفت: ارسال این کمک‌ها در حالی است که بسیاری از خادمان موکب‌ها به تازگی وارد کشور شده یا در حال بازگشت هستند با این حال برای کمک به هموطنان اعلام آمادگی کرده‌اند.

پلارک با بیان اینکه طبق اعلام مسئولان اصلی‌ترین نیاز هموطنان در مناطق زلزله‌زده غذا و پتو است گفت: از موکب‌داران نیز خواسته شده تا جمع‌آوری کمک های مردمی در زمینه تامین این نیازها متمرکز باشد.

وی یادآور شد: طی ایام اربعین با همت خیرین و هیات‌های مذهبی هزار و ۸۱۴ موکب در عراق، پایانه‌های مرزی و داخل کشور مشغول ارائه خدمات بودند.

منبع:فارس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال