تازه ترین
خانه » اخبار » موکب داران اربعین پروانه دار می‌شوند
موکب داران اربعین پروانه دار می‌شوند

موکب داران اربعین پروانه دار می‌شوند

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: افرادی که قصد خدمت رسانی به زائرین را دارند برای دریافت پروانه موکب داری به ستاد بازسازی عتبات هر شهرستان مراجعه کنند

حسن پلارک با بیان اینکه پارسال بیش از ۶۸۰ موکب در عتبات عالیات خدمت رسانی می‌کردند افزود: البته حدود ۲۰۰۰ موکب نیز ثبت آماری نشدند.

وی تأکید کرد: پیش بینی می‌شود در طرح ساماندهی و صدور پروانه موکب داری بیش از ۹۰۰ موکب ثبت نام کنند.

پلارک گفت: ستاد تدارک برای پذیرایی و اسکان اربعین امسال، فعالیت خود را از ۲ ماه قبل آغاز کرده است و تلاش می‌کنیم تا مشکلات پارسال را برطرف کنیم.

وی افزود: پارسال در برخی مناطق با تراکم موکب و در برخی نواحی کمبود موکب داشتیم که قرار است امسال از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات و عالیات گفت: تغذیه، اسکان و بهداشت موضوعاتی هستند که باید در خدمات رسانی اربعین امسال به خوبی انجام شود.

پلارک افزود: پارسال در هر وعده غذایی یک و نیم میلیون پرس غذا و در طول روز ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار پرس غذا توزیع می‌شد که امسال بر اساس استقبال زائرین افزایش می‌یابد.

وی گفت: هم اکنون ۳ طرح‌ها توسعه در عتبات مقدسه در دست اجراست.

پلارک با بیان اینکه طرح توسعه حرم حضرت امیرالمومنین (ع) با عنوان شبستان و صحن حضرت زهرا (س) تا پایان امسال تکمیل می‌شود افزود: در این طرح حرم حضرت امیرالمومنین (ع) ۲۰ برابر افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه در حرم امام حسین (ع) نخستین مرحله طرح و توسعه در دست اجراست گفت: این طرح ۱۶۰ هزار مترمربع وسعت دارد که با اجرای آن حرم کنونی ۱۸ برابر بزرگتر می‌شود.

پلارک افزود: این طرح دارای ۴ مرحله است که در برنامه‌های طولانی مدت انجام می‌شود.

منبع: http://fa.atabat.org

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال