تازه ترین
خانه » اخبار » بازدیدمدیرکل اوقاف وامور خیریه از ستادبازسازی عتبات استان خوزستان

بازدیدمدیرکل اوقاف وامور خیریه از ستادبازسازی عتبات استان خوزستان

بازدیدمدیرکل اوقاف وامور خیریه ازستادبازسازی عتبات استان خوزستان
به گزارش روابط عمومی ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان
حجه الاسلام والمسلمین طباطبایی مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان خوزستان به همراه تعدادی از معاونین مربوطه ضمن حضور در ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان با مسئول و معاونین این ستاد دیدار و در جریان ماموریت ها و پروژه های بازسازی عتبات مقدسه قرار گرفتند.
در ابتدای این جلسه حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمود موسوی مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در تشریح ماموریت ها و پروژه های محوله اظهار داشتند این ستاد چهار پروژه اختصاصی در اعتاب مقدسه داردکه عبارتند از:1- پروژه مرمت و بازسازی خشت های ایوان طلای حرم علوی که قسمت داخلی آن به طور کامل به انجام رسیده و کتیبه های بیرونی نیز که با اشعار و مضامینی به زبان فارسی و ترکی بوده و در زمان دیکتاتوری صدام کنده شدند وپس از سقوط آن ملعون بدستور حضرت آیت الله سیستانی مجدداٌ به روش مینا کاری بازسازی و در جای خود نصب شدند. 2- پروژه ساخت 6درب حرم امامین عسکریین(ع) که این پروژه نیز کار نجاری و قلم زنی آنها به اتمام رسیده است و در مرحله نقره کاری و میناکاری است. 3- پروژه مشارکت درساخت2000متر مربع ازصحن حضرت زهراء(س) بمنظور توسعه حرم علوی. 4- مرمت و بازسازی نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب کبری(سلام الله علیها).
در پایان حجه الاسلام والمسلمین طباطبایی مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان خوزستان خدمت در جهت عمران و بازسازی عتبات مقدسه را توفیق بزرگی از جانب خداوند دانستندو آمادگی آن اداره را درجهت کمک به جمع آوری هدایا و نذورات نقدی مردم عاشق از طریق صندوق قرض الحسنه راسخون اعلام داشتند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال