تازه ترین
خانه » اخبار » نصب تلویزیون ۴×۶ در حرم امامین جوادین/ آغاز ساخت مضیف در حرم عقیله بنی هاشم
نصب تلویزیون ۴×۶ در حرم امامین جوادین/ آغاز ساخت مضیف در حرم عقیله بنی هاشم

نصب تلویزیون ۴×۶ در حرم امامین جوادین/ آغاز ساخت مضیف در حرم عقیله بنی هاشم

از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات اهواز صورت می گیرد؛
نصب تلویزیون ۴×۶ در حرم امامین جوادین/ آغاز ساخت مضیف در حرم عقیله بنی هاشم
زراعی نصب تلویزیون ۴×۶ در حرم امامین جوادین و آغاز ساخت مضیف در حرم عقیله بنی هاشم را از فعالیت های ستاد بازسازی عتبات عالیات اهواز بیان کرد.
 

عزیزالله زارعی، رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات اهواز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در اهواز، با اشاره به اینکه مردم خوزستان به درخواست های عتبات مقدسه پاسخی مثبت داده اند، اظهار داشت: عتبه امامین جوادین در شهر کاظمین درخواست نصب تلویزیون ۴×۶ برای ضلع شمالی حرم را از ما داشت و مکان نصب شده تلویزیون محل استقرار عمده زوار است که در حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار زائر قابلیت تماشای برنامه های پخش شده را دارند.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات اهواز با بیان اینکه اطلاع رسانی و پخش برنامه های مذهبی از طریق مجموعه فرهنگی حرمین جوادین در تلویزیون منعکس خواهد شد، ابراز داشت: یک گروه ۱۳ نفر از متخصصان اهوازی به صورت داوطلبانه از یک هفته پیش برای نصب تلویزیون اعزام شد و هم اکنون کار نصب و راه اندازی را تا ۴۸ ساعت دیگر به پایان می رساند.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه از سوی ستاد تنها هزینه ایاب و ذهاب این گروه پرداخت می شود، افزود: تلویزیون نصب شده را به پشتوانه مردم شریف خوزستان به صورت قرضی و با قیمت ۶۰ میلیون تومان خریداری کردیم؛ همانطور که خوزستانی ها پیش از آن ۱۲ تا ۱۳ کیلو طلا را برای ایوان طلای حرم مولای متقیان پرداخت کردند.

زارعی شماره حساب جاری ۲۱۴۳۵۴۷۱۱۱۲۲۲۱۰ بانک انصار را برای دریافت مبلغ مدنظر خرید تلویزیون اعلام کرد و گفت: از سایر پروژه های محوله به مردم خوزستان صحن فاطمه زهرا(س) است که ۲۲۱ هزار مترمربع مساحت و هزینه هر مترمربع آن ۳ میلیون تومان برآورد شده است.

وی با بیان اینکه بخش عمده ای از نیروی انسانی به صورت داوطلبانه در صحن فاطمه زهرا(س) مشغول به کار هستند، خاطرنشان کرد: برای هر اهداکننده ای که بیش از ۵۰۰ هزار تومان به پروژه های حرم های مطهر کمک کند یک سند افتخار با درج مبلغ اهدایی تقدیم خواهد شد و در این زمینه بسیاری از مردم کمک هایی کردند.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات اهواز با بیان اینکه صحن عقیله بنی هاشم از دیگر پروژه های محوله به مردم خوزستان است، ابراز داشت: کارهای گودبرداری این صحن هم اکنون در کربلا در حال انجام است و مردم استان در کمترین زمان نیازهای انسانی و تجهیزاتی آن را فراهم کردند.

این مقام مسؤول در بخش دیگری از سخنان خود از پایان کار ساخت درب های ضریح فرزندان مسلم بن عقیل در آبادان خبر داد و گفت: مردم خوزستان حمایت های خوبی از مرمت، بازسازی و نوسازی بارگاه حضرت زینب(س) داشتند و در ادامه ساخت مضیف در کنار حرم عقیله بنی هاشم به آنها سپرده شد که  هم اکنون کارهای ساخت آغاز شده است.

زارعی ادامه داد: عتبه صحن عقیله بنی هاشم درخواست ۵۰ کولر گازی «دوتیکه» را داشتند که در این باره مردم خوزستان به ویژه اهواز تعدادی از کولرها متقبل شدند و مابقی را نیز پس از دریافت کمک های مردمی تهیه خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: مبلغ هر دستگاه کولر دومیلیون و ۳۰۰ هزار تومان است و تاکنون مبلغ مالی ۳۰ کولر تأمین شد.

منبع:رسا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال