تازه ترین
خانه » اخبار » نیاز فوری مواکب شلمچه و چذابه به آب معدنی
نیاز فوری مواکب شلمچه و چذابه به آب معدنی

نیاز فوری مواکب شلمچه و چذابه به آب معدنی

حجت الاسلام سید محمود موسوی در گفتگو با خبرنگار فارس در اهواز با اشاره به کمبود آب آشامیدنی در دو مرز شلمچه و چذابه، اظهار داشت: افراد خیر و کسانی که قصد دارند نذورات خود را به مواکب دهند برای تهیه آب معدنی و ارسال آن به مواکب اقدام کنند.

وی با بیان اینکه اکنون آب معدنی در مواکب موجود است، افزود: با توجه به افزایش مستمر زائران اربعین حسینی به بسته‌های آب بیشتری نیاز داریم.

رئیس ستاد عتبات عالیات خوزستان با اشاره به حضور پرشور مردم در خدمات رسانی به زائران، گفت: تمام ساخت و ساز‌هایی که در مرز‌ها وجود دارد توسط مردم انجام شده است.

در این پیوند، رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین در شلمچه گفت: با وجود وعده مسئولان برای رفع مشکل موکب‌های مستقر در شلمچه مشکل آب همچنان پابرجاست.

مکی یازع در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قبل از آغاز پیاده روی اربعین حسینی قرار بود مشکل آب موکب‌های مستقر در شلمچه برطرف شود، ولی خط لوله‌ای که برای آبرسانی در نظر گرفته شده است هم اکنون بدون آب است.

وی افزود: روزانه چهار تانکر آب مورد نیاز موکب‌های مستقر در مرز شلمچه را تامین می‌کنند که با آغاز تردد کاروان‌ها امکان آب‌رسانی توسط تانکر به سختی صورت خواهد گرفت این در حالیست که مسئولان وعده داده بودند این مشکل رفع شود.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین در شلمچه گفت: با تلاش اداره برق خرمشهر مشکل توزیع برق به موکب‌ها وجود ندارد و اکنون این موکب‌ها دارای برق می‌باشند.

یازع تصریح کرد: امسال ۴۰۰ موکب برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه مستقر می‌شوند که تا کنون ۳۲۰ موکب مستقر شده اند. وی افزود: تا روز سه شنبه هفته جاری تمامی ۴۰۰ موکب در مرز شلمچه مستقر می‌شوند تا خدمات رسانی به زائران اربعینی با سرعت بیشتری انجام شود.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین در شلمچه گفت: با تصمیم ستاد اربعین استان خوزستان امسال چهار کیلومتر راه برای اتصال به موکب‌های مستقر در مرز شلمچه در نظر گرفته شده است که تا روز سه شنبه هفته جاری این مسیر تکمیل خواهد شد.

یازع اظهار داشت: امسال برای نخستین بار شهرستان‌های کراش، مُهر، و لامرد در استان فارس موکب هایشان را در شلمچه برپا کرده اند که این موکب‌ها به صورت شهرستانی حمایت و پشتیبانی می‌شوند. در اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و چذابه در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز ۲ گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است. 

منبع:https://atabat.org/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال