تازه ترین
خانه » اخبار » بحمدالله خوزستانی ها در دو جبهه دفاع و بازسازی حرم های شریف به خوبی به درخشند.
بحمدالله خوزستانی ها در دو جبهه دفاع و بازسازی حرم های شریف به خوبی به درخشند.

بحمدالله خوزستانی ها در دو جبهه دفاع و بازسازی حرم های شریف به خوبی به درخشند.

IMG_20160214_095052به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

بزرگترین همایش خیرین، متبرعین و خادمین بازسازی عتبات مقدسه درتاریخ۲۵ بهمن۹۴ در اهواز محل سالن همایش گیت بوستان و با حضور خیرین، خانواده معظم شهداء، علماء، روحانیون و مسئولین استانی برگزار گردید. 

در ابتدای این همایش حجت السلام و المسلمین سید محمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب سلام الله علیها و تشکر از تشریف فرمایی خیرین و علماء حاضر بیان داشتند بحمدالله مردم استان خوزستان با عنایات اهل بیت علیهم السلام توانسته اند در دو جبهه دفاع و بازسازی و مرمت حرم های شریف خاندان رسالت به خوبی به درخشند.

ایشان با اشاره به کارهای انجام شده در حرم حضرت زینب سلام الله علیها گفتند زمانی که این ستاد در سال۹۲ کار بازسازی حرم را تحویل گرفت، دشمنان تروریست به تازگی توسط رزمندگان مقاومت از ۱۰۰متری حرم به عقب رانده شده بودند و خرابی ها و خسارات وارده بسیار زیاد بوده است که با توکل به خداوند و عنایات بی بی حضرت زینب کبری سلام الله علیها و همچنین عشق و ارادت وصف ناشدنی مردم مومن و متدین کارهای بازسازی و مرمت این حرم شریف با سرعت به پیش رفت و تمام خرابی ها با بهترین شکل ممکن ترمیم و نوسازی شد که مهمترین آن گنبد طلا و منور حرم بوده است و فقط گلدسته های حرم باقی مانده است که آن هم در حال انجام است.    

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان به پروژه های دیگر از جمله اتمام مرمت ایوان طلای حرم علوی و ساخت ونصب ۶درب حرم امامین عسکریین علیهما السلام، تقبل تامین هزینه ساخت ۲۰۰۰ متر مربع از صحن حضرت زهراء سلام الله علیها، ساخت دو درب بزرگ حرم حضرت مسلم علیه السلام و پروژه بزرگ بازسازی و مرمت طلاکاری گنبد حرم امام علی علیه السلام که به تازگی شروع و در حال انجام است اشاره کردند.

حجت السلام و المسلمین سید محمود موسوی با اشاره به اجرای پروژه ترمیم خشت‌های طلای گنبد حرم علوی گفت: کارها با سرعت خوبی در حال انجام است و انشاءالله با یاری خداوند متعال و عنایات اهل بیت علیهم السلام و پشتیبانی‌های خالصانه مردم ولایتمدار، این پروژه در موعد مقرر به اتمام خواهد رسید.

وی با اشاره به مدت زمان اجرای پروژه مذکور،گفت: براساس قراردادی که با تولیت حرم امام علی (ع) منعقد شده، مقرر شده است که کار ترمیم و مرمت این گنبد با ابعادی بالغ بر ۶۵۰ متر مربع و ۱۰هزار خشت طلا به مدت ۱۸ ماه انجام شود.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با بیان اینکه مرمت هر خشت طلا به اعتباری بالغ بر ۵۰۰هزار تومان احتیاج دارد که امیدواریم با همکاری مردم خیر اعتبار مورد نیاز جمع آوری شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال