تازه ترین
خانه » اخبار » جلسه ی هیئت امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان دزفول تشکیل شد.
جلسه ی هیئت امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان دزفول تشکیل شد.

جلسه ی هیئت امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان دزفول تشکیل شد.

باحضور امام جمعه شهرستان دزفول

جلسه ی هیئت امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان دزفول تشکیل شد. 

setad.bazsaziatabat00001

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ” مجد دز” جلسه ی هیئت امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان دزفول و با حضور اعضا  در دفتر نهاد اماlم جمعه دزفول تشکیل شد .

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی گفت: حرم های اهل بیت از مصادیق بندگی خداست و اهل تقوا در آبادانی مساجد که مظاهر مکان بندگی و عبودیتند می کوشند .

امام جمعه دزفول عدم فضاسازی مناسب و ایجاد انگیزش برای مردم را دلیلی بر تامین نشدن سهم این شهرستان در بازسازی عتبات دانسته و افزود: ستاد عتبات ستادی مردمیست که با بودجه و امکانات دولتی اداره نمی شود بلکه محلی برای جمع آوری و جذب کمک های مردمی است .

ایشان با اشاره به ظرفیت های مختلف دزفول در زمینه کشاورزی،شوراهای روستاها ،بخشداری ها ،تعاون روستایی  … تصریح کرد: با ید مسئولین بخش های مختلف در جلسه ای دعوت شده و در جریان فعالیت های این ستاد قرار گیرند.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول در پایان سخنان خودبا تقدیر از “ذبیح الله زاده ” مسئول بازسازی ستاد عتبات عالیات این شهرستان به خاطر تلاش در این عرصه گفت : باید با فضاسازی مناسب در سطح شهر کمک به عتبات عالیات به گفتمان مردم تبدیل شود.

“حجت الاسلام بیگدلی”در این نشست تشکیل کارگروه برای آسیب شناسی عدم تامین سهم از سوی مردم دزفول را لازم دانسته و اظهار کرد: ستاد بازسازی باید برای خود در بین ادارات ،نهادها و مردم بدنه سازی نماید و  پیگیری ها تا حصول نتیجه ادامه داشته باشد .

رییس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان دزفول تشکیل کمیته محتواسازی در زمینه کمک به عتبات و ضرورت کمک به اماکن مقدسه را راهکاری موثر در این زمینه عنوان نمودو افزود: تبلیغات در عرصه بازسازی عتبات باید پرمحتوا و آگاهی بخش باشد.

سرهنگ محتشمی راد در پایان تبیین فضای کلی کار برای مردم ،ادارات و نهادها را حائز اهمیت دانسته و افزود: بسیاری از مردم نسبت به فعالیت و بازسازی ها در حرمین آگاهی لازم را ندارند و باید از محافل جمعی و موثر اطلاع رسانی صورت پذیرد .

دراین جلسه همچنین مسئول ستاد عتبات عالیات شهرستان دزفول با ارائه گزارشی از فعالیت های این ستاد و نحوه جذب و هدایت کمک های مردمی گفت : در سه سال گذشته ستاد بازسازی عتبات سهم مردم دزفول را از بازسازی ایوان صحن علوی ۱۲۰۴ خشت طلا در نظر گرفت که با کمک های مردم دزفول ۳۵ درصد از این میزان تهیه شد و هم اکنون  ساخت ایوان با بعضی از اعتبارات به پایان رسید لکن مردم می توانند کمک های خود را برای ایوان طلای علوی همچنان اهدا نمایند تا سهم تخصیص یافته مردم دزفول از این حرم پرداخت گردد.

 آقای ذبیح الله زاده ا فزود: بازسازی صحن زهرای مرضیه و جضرت زینب سلام الله علیها در سال جاری در دستور کار ستاد خوزستان قرار گرفته و قریب ۶۰۰ میلیون تومان سهم مردم ولایتمدار دزفول منظور گردیده که از این میزان تا کنون فقط ۶٫۵ درصد جذب شده است .

وی  صحن بی بی فاطمه زهرا را اولین سازه با فرهنگ ایرانی اسلامی در جهان تشیع و سومین سازه پس از مسجد النبی و مسجد الحرام در جهان اسلام  توصیف نموده و اظهار کرد : امیداست تا مردم متدین و مسئولان ادارات،نهادها و … شهرستان دزفول ما را در تهیه این سهم یاری رسانند .

 منبع:مجد دز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال