تازه ترین
خانه » اخبار » پایان ساخت قاطع‌های حرم عسکریین و حضرت عباس(ع) در خوزستان
پایان ساخت قاطع‌های حرم عسکریین و حضرت عباس(ع) در خوزستان

پایان ساخت قاطع‌های حرم عسکریین و حضرت عباس(ع) در خوزستان

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان از پایان ساخت قاطع‌های حرم عسکریین و حضرت ابوالفضل(ع) در کارگاه شهر آبادان خبر داد

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود موسوی در گفت‌وگو با ایکنا، از پایان ساخت قاطع‌های حرمین عسکریین و حرم حضرت ابوالفضل(ع) خبر داد و گفت: از نیمه دوم سال ۹۶ بنا به درخواست تولیت حرم‌های مطهر امامین عسکریین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) پیگیر ساخت قاطع‌ها برای حرمین شریفین شدیم.

وی اظهار کرد: این قاطع‌ها برای حرمین عسکریین(ع) سامرا به طول ۳۰ متر و ارتفاع ۲ متر با استفاده از مصالحی همچون استیل، شیشه‌های ضد ضربه و چوب ساخته شده است.

کارگاه ساخت قاطع‌ها در آبادان قرار دارد و برای ساخت این قاطع‌ها از هنر و تخصص‌ نیروهای خوزستانی استفاده شد.
موسوی ادامه داد: قاطع به معنای حایل میان بخش خانم‌ها و آقایان در حرم‌های مطهر است؛ چون در ایام خاصی حجم جمعیت در حرم‌ها زیاد می‌شود باعث شکستگی قاطع‌ها و بروز حوادث می‌شد.

اولین اقدام ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در سال ۹۵ و برای حرم حضرت علی(ع) بود که قاطع‌هایی به صورت پیشرفته و با طراحی زیبایی ساخته شد.

پس از آن حرم عسکریین(ع) و حرم حضرت ابوالفضل(ع) نیز درخواست ساخت این قاطع‌ها را کردند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان گفت: همچنین جلساتی برای ساخت این قاطع‌ها برای حرم امام حسین(ع) نیز برگزار شد و منتظر تأیید طرح‌ها توسط تولیت حرم هستیم.
وی در پایان با اشاره به اینکه ساخت این قاطع‌ها به طور صد در صد مردمی بوده است، اعلام کرد: قاطع‌ها طی همین هفته آماده ارسال به سامرا و کربلا می‌شوند.
منبع:ایکنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال