تازه ترین
خانه » اخبار » پذیرایی از زائران برعهده مردم و فراهم کردن زیرساخت ها وظیفه دستگاههای اجرایی است
پذیرایی از زائران برعهده مردم و فراهم کردن زیرساخت ها وظیفه دستگاههای اجرایی است

پذیرایی از زائران برعهده مردم و فراهم کردن زیرساخت ها وظیفه دستگاههای اجرایی است

مسئول کمیته جذب مشارکت های مردمی،اسکان وتغذیه ستاد اربعین حسینی خوزستان:

پذیرایی از زائران برعهده مردم و فراهم کردن زیرساخت ها وظیفه دستگاههای اجرایی است

اهواز – ایرنا – مسئول کمیته جذب مشارکت های مردمی،اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی خوزستان با اشاره به نزدیکی زمان حرکت های کاروان های اربعین حسینی از ۲ مرز چذابه و شلمچه گفت:پذیرایی از زائران برعهده مردم و فراهم کردن زیرساخت ها وظیفه دستگاههای اجرایی استان است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدمحمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و مسئول کمیته جذب مشارکت های مردمی ، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی خوزستان سه شنبه در دومین گردهمایی فصلی مسئولان و معاونان ستادبازسازی عتبات عالیات تابعه استان افزود: در اربعین امسال ۴۰۰موکب پذیرایی در مرز چذابه و ۴۰۰موکب دیگر در مرز شلمچه توسط مردم و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) برپا خواهد شد.
وی با بیان اینکه زیرساخت هایی همچون جاده های دسترسی ، توقفگاه خودرو ، شبکه آبرسانی و امنیت تردد زائران برعهده دستگاههای اجرایی است افزود: از هم اکنون باید همه زیرساخت های لازم برای برپایی کنگره اربعین حسینی در ۲ مسیر منتهی به پایانه های مرزی چذابه و شلمچه مهیا شود تا زمینه استقرار موکب های پذیرایی در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم شود.
مسئول کمیته جذب مشارکت های مردمی ، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی استان خوزستان افزود: با توجه به ماهیت مردمی بودن ستاد ، وظیفه جذب مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه زائران اربعین از مرکز به عهده این ستاد است و بر همین اساس همه مراحل کار به عهده مردم که در قالب مواکب ارائه خدمت می کنند خواهد بود.
موسوی گفت: هر موکب وظیفه دارد صفر تا صد امکانات پذیرایی و اسکان زایران را در محل موکب آماده کند و هر شهرستان موظف است مشارکت های مردمی جمع آوری شده از قبیل مواد خوراکی، امکانات اسکان و یا امکانات زیر ساختی را برای مواکب خود فراهم کند.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در ادامه با تقدیر از زحمات مخلصانه همه خادمان اهل بیت (ع)به خصوص مسئولان ستادهای تابعه و تبریک دهه کرامت و میلاد خجسته امام رضا(ع) در خصوص ماموریت ستاد در بازسازی عتبات مقدسه گفت:به لطف الهی و علاقه و محبت به اهل بیت(ع) در بین ما ایرانی ها بسیار زیاد است و در طول تاریخ ساخت و بازسازی عتبات مقدسه اغلب توسط ایرانی ها بوده است و هم اکنون هم افراد و خیران زیادی هستند که مشتاق این امر خیر می باشند و وظیفه ما به عنوان خادمین اهل بیت(ع) این است که افراد شناسایی و مشارکت آنان در بازسازی عتبات مقدسه جذب و ساماندهی شود.
موسوی در خصوص جذب مشارکت های داوطلبانه کارکنان اداره ها و سازمان ها اظهار داشت:تفاهم نامه ای با اداره ها و سازمان های استانی تنظیم شد که براساس آن در هر اداره یک نفر از معتمدان در کنار وظیفه اداری متولی اطلاع رسانی و جمع آوری مشارکت های داوطلبانه کارکنان متبوع خواهد بود.
به گزارش ایرنا در اربعین پارسال حدود ۴۳۰هزار زائر از طریق پایانه چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و ۶۵۰هزار زائر از طریق پایانه شلمچه در ۱۶کیلومتری غرب خرمشهر راهی نجف اشرف و کربلای معلا شدند.
احداث شبکه آبرسانی از بستان تا چذابه و چهاربانده کرد مسیر سوسنگرد تا چذابه ۲ موضوعی است که استاندار خوزستان بارها بر به سرانجام رساندن آن تا پیش از اربعین امسال تاکید کرده است.
در ۹ ماه اخیر هفت نشست با محوریت اربعین حسینی به ریاست استاندار خوزستان با هدف برنامه ریزی بهتر برای حرکت عظیم کاروان های اربعین حسینی که از سراسر کشور به ۲ پایانه چذابه و شلمچه می آیند برگزار شده است.
بر اساس پیش بینی به عمل آمده در اربعین امسال شمار زائران اربعین حسینی که از طریق ۲ مرز چذابه و شلمچه راهی عتبات عالیات می شوند دست کم ۱۰درصد نسبت به اربعین پارسال افزایش می یابد.
خبرنگار:محمدرضا بنوره**انتشار دهنده : کبری آقازری

منبع:ایرنا

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال