تازه ترین
خانه » اخبار » گروه فنی خوزستانی امروز دوشنبه عازم حرم حضرت زینب(س) شد
گروه فنی خوزستانی امروز دوشنبه عازم حرم حضرت زینب(س) شد

گروه فنی خوزستانی امروز دوشنبه عازم حرم حضرت زینب(س) شد

IMG_7593

 

اعزام چهاردهمین گروه نیروهای فنی ازخوزستان برای بازسازی حرم حضرت زینب(س)

حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی این ستاد بیان داشتند: 7 نفر از نیروهای فنی و ماهر خوزستانی به منظور بازسازی حرم حضرت زینب(س)، امروزدوشنبه 15 دی۹۳ عازم سوریه شدند.

 موسوی افزود: چهاردهمین گروه از نیروهای فنی وماهر خوزستانی شامل 7 نفر در امور عمرانی و تاسیسات ساختمانی ورایانه به صورت افتخاری به منظور مرمت و بازسازی نقاط آسیب‌ دیده حرم حضرت زینب(س)، امروز دوشنبه 15 دی ۹۳ عازم کشور سوریه شدند.

 یادآور می شود از ابتدای امسال بازسازی و مرمت نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب(س) در کشور سوریه به ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان واگذار شده و تاکنون این ستاد 81 نفر از نیروهای فنی و ماهر را به آن مکان مقدس اعزام کرده است.

 خاطر نشان می سازد طی یکی دوسال گذشته براثرحملات تروریست های تکفیری به حرم مطهر حضرت زینب(س)، آسیب هایی به گنبد، گلدسته ها، درب های بزرگ و درب ها، پنجره ها، حفاظهای فولادی پنجره ها، توری های پنجره رواق ها، تاسیسات برودتی و حرارتی، ژنراتورهای بزرگ تولید برق، سقف مصلی، کاشی کاری ها و سنگ کاری بدنه و کف صحن و… وارد شد.

SAM_0845

اثابت خمپاره وموشک وگلوله به گنبدحرم مطهرحضرت زینب(س)

IMG_6738

اثابت موشک به گلدسته حرم مطهرحضرت زینب(س)

SAM_1126

 انفجار مینی بوس بمب گذاری شده پشت مصلی حرم حضرت زینب(س)توسط تروریست های تکفیری

IMG_6674

تخریب سقف مصلی حرم مطهر براثر انفجار مینی بوس توسط تروریست های تکفیری

IMG_7452

تخریب درب ها ومشبک های فولادی رواق های حرم مطهر براثر اثابت خمپاره تروریستهای تکفیری 

دراولین گام به منظور بررسی، شناسایی و برآورد کارشناسی خسارات وآسیبهای وارده این ستاد اقدامات لازم را انجام دادند و اولین گروه از نیروهای فنی و ماهر خوزستانی درخردادماه ۹۳ شروع به کار کردند و بحمدالله در طول این مدت اقدامات خیلی خوب و بزرگی به انجام رسیده است.

IMG_6761

گروه کارشناس برآورد خسارات اعزامی از مرکز به سرپرستی مرحوم حاج قلندری(نفرسمت چپ)مدیر پروژه بازسازی حرم

ازجمله اینکه در این مدت  اقدامات ذیل به انجام رسیده است: ۱- بازسازی کامل سقف مصلی.  ۲- تعویض قطعات سیستم های برودتی و حرارتی حرم و مصلی.  ۳- راه اندازی و رفع نقص همراه با تعویض قطعات ژنراتورهای برق حرم و مصلی. ۴- بازسازی کامل و پلی استرکاری ۳ درب بزرگ اصلی ورودی حرم ۵- بازسازی وپلی استر کاری۲ عدد کتیبه سردرب بزرگ. ۶- بازسازی و نیم پلی استر کاری ۷۴ درب رواق.۷- شروع مرمت و بازسازی خشت های طلای گنبد۸- نمونه برداری از کاشی های گلدسته ها.۹- تعویض سنگ های آسیب دیده کف و دیوارها.

PIC_3038

مصلی حرم پس از بازسازی ونصب پرده حائل

IMG_6702

بازسازی وتعویض قطعات ژنراتورهای برق وسیستم های برودتی حرم

IMG-20140802-WA0007

بازسازی درب بزرگ شمالی حرم مطهر

همچنین در حرم حضرت رقیه(س) اقدامات ذیل از جمله: غبار روبی، سیاه زدایی و جلاکاری قطعات طلا و نقره ضریح مطهر.

 علاقه‌مندان خاندان عصمت و طهارت(ع) می‌توانند به این منظور کمک‌های نقدی‌شان را به حساب جام بانک ملت به شماره ۴۸۲۸۲۸۲۸۶۴ واریز کنند. همچنین کمک‌های غیرنقدی خود را به ستادهای شهرستانی و مرکز استان تحویل و یا با شماره های ۳۳۳۶۰۱۰۰ – ۳۳۳۶۵۵۵۳ – ۰۶۱ تماس حاصل نمایند.

 یادآور می‌شود، ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان علاوه بر این، پروژه‌های دیگری از جمله:۱- مرمت و بازسازی ایوان طلای حرم علوی (که در حال حاضر در مراحل پایانی قرار دارد). ۲- ساخت شش درب حرم امامین عسکریین(ع) (که کارگاه آن در خوزستان و در مراحل پایانی قرار دارد). ۳- مشارکت در ساخت ۲۰۰۰متر از صحن حضرت زهرا(س) که در راستای توسعه حرم علوی در حال احداث است را در دست اجرا دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال