تازه ترین
خانه » اخبار » کمک ۴۰ میلیارد ریالی مردم خوزستان به بازسازی عتبات مقدسه در سال ۹۴
کمک ۴۰ میلیارد ریالی مردم خوزستان به بازسازی عتبات مقدسه در سال ۹۴

کمک ۴۰ میلیارد ریالی مردم خوزستان به بازسازی عتبات مقدسه در سال ۹۴

IMG_2246-300x225

مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان گفت: مردم استان خوزستان در سال گذشته، ۴۰ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال به بازسازی و مرمت عتبات مقدسه کمک کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود موسوی، مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در گفت و گو با خبرگزاری بینالمللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، با اشاره به مشارکت مردم استان در بازسازی و ترمیم عتبات مقدسه گفت: در سال۹۴ ستاد استان موفق به جمع‌آوری ۴۰ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال شامل وجوه نقد، طلاجات و اقلام اهدایی شد.

وی افزود: همچنین در این سال ۳۰۴ نفر نیروی فنی و ماهر برای کار در پروژه‌های دست اقدام از جمله پرو‍ژه بازسازی حرم حضرت زینب(س) و نوسازی گنبد حضرت علی(ع) به کشورهای عراق و سوریه اعزام شدند.

مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان با اشاره به پروژههای پایانیافته این ستاد در سال گذشته اظهار کرد: در سال گذشته ساخت ۶ درب حرم امامین عسکریین(ع) به پایان رسید که به سامرا منتقل و در حرمین شریفین نصب شد.

موسوی افزود: دو پروژه جدید شامل بازسازی گنبد حرم علوی و دیگری ساخت دو درب بزرگ حرم حضرت مسلم(ع) امسال به یاری خداوند و پشتیبانی مردم آغاز شده که در حال انجام هستند.

وی با اشاره به مشارکت تمامی اقشار و اصناف به ویژه بانوان در پروژههای ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت:بحمدالله در طول فعالیت ستادبازسازی عتبات عالیات استان، مردم و محبان اهل بیت(ع) با تمام وجود با اهدای نذورات و هدایا چه به صورت نقد و یا طلاجات و کالا این ستاد را یاری کرده‌اند و هر پروژه‌ای که در تعهد استان بوده در موعد مقرر انجام و تحویل داده شده است.

مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در ادامه با اشاره به پروژه‌های شاخص این ستاد گفت: بازسازی ایوان طلای حرم علوی و ساخت ۶ درب حرم امامین عسکریین(ع) در سامراء از پروژههایی هستند که به ستاد استان واگذار شد و با موفقیت به پایان رسید. همچنین بیش از ۹۰ درصد بازسازی نقاط آسیب‌دیده حرم حضرت زینب(س) به پایان رسیده است و در حال حاضر گلدسته‌های حرم درحال بازسازی است.

موسوی ادامه داد: ادامه بازسازی گلدسته‌های حرم حضرت زینب(س)، ساخت دو درب بزرگ حرم حضرت مسلم(ع)، بازسازی گنبد طلای حرم علوی و مشارکت ساخت ۲ هزار متر مربع صحن حضرت زهرا(س)ا در حرم علوی از پروژههایی است که ستاد استان در دست اقدام دارد.

 منبع:ایکنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال