تازه ترین
خانه » اخبار » گردهمایی موکب داران اندیمشک برگزار شد
گردهمایی موکب داران اندیمشک برگزار شد

گردهمایی موکب داران اندیمشک برگزار شد


اندیمشک نوین: گردهمایی موکب داران اندیمشک در خصوص خدمت رسانی به زائران کربلای معلی در مصلای نماز جمعه اندیمشک برگزار شد.
اندیمشک نوین: گردهمایی موکب داران اندیمشک در خصوص خدمت رسانی به زائران کربلای معلی در مصلای نماز جمعه اندیمشک برگزار شد.

به گزارش اندیمشک نوین، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حسینی نوری گفت: خادمین زوار حسینی زمانی می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند که تمام انگیزه های مادی را کنار زده و صرفا برای اهل بیت حضور پیدا کنند، چرا که این حضور موجب تقرب، تعالی، رشد، ترقی و بارور کردن معنویت آنان خواهد شد.

امام جمعه اندیمشک در جلسه ی هماهنگی با موکب داران با اشاره به جایگاه رفیع خدمتگزاران به زائران اباعبدالله و شکوه و تاثیرات حرکت عظیم اربعین حسینی(ع)، بر آمادگی ستاد اربعین شهرستان در تسهیل و هماهنگی فعالیت های موکب های شهرستان تاکید کرد.
حسینی نوری با اشاره به کلام مقام معظم رهبری در خصوص پیاده روی اربعین که برخواسته از عمق ولایی و حب حسینی دوستداران و حرکتی مملو از عشق و ایمان و جزو شعائرالله است بر لزوم تمکین به امر ولی معزز فقیه و حرکت در مسیر اشاعه فرهنگ عاشورایی و تکریم مراسم اربعین تاکید نمود.
در ادامه این گردهمایی مدیر ستاد عتبات عالیات اندیمشک گفت: خدا را شاکریم که این توفیق را نصیب ما کرد، تا بتوانیم بعنوان خادم زوار کنگره عظیم اربعین حسینی در شهرستان اندیمشک، درواز ورودی کربلای خوزستان و سه پایانه مرزی مهران ، چزابه ، شلمچه باشیم.
حسن دهقان افزود: ۶۵ موکب جهت ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی از ورودی شهرستان عوارضی پل زال تا شهرک شهید مدنی دایر خواهد شد، که در این مواکب بیش از ۳۰۰۰ نفر خواهر وبرادر بعنوان خادم فعالیت دارند.
وی تصریح کرد: با هماهنگی و اقدامات انجام شده بیش از ۳۰ مسجد، حسینیه و نمازخانه جهت اسکان زوار اربعین در نظر گرفته شده و به لطف خدا و همت مسئولین محترم شهرستان و مردم شریف و ولایت مدار اندیمشک با استفاده از تمام ظریف های موجود جهت ارائه خدمات، پذیرایی و اسکان زوار آمادگی کامل دارند
مدیر ستاد عتبات عالیات در پایان گفت: جلسات و برنامه ریزی خوبی در ستاد اربعین شهرستان برگزار گردید و کمیته های ستاد اربعین آمادگی کامل جهت رفع مشکلات مواکب از نظر زیر ساخت ها را دارند.
در این گردهمایی پروانه مواکب به موکب داران تحویل داده شد و نیروی انتظامی و کارشناسان بهداشت محیط وتغذیه، تذکراتی در خصوص مسائل امنیتی ،ایمنی و بهداشتی بیان کردند.
ضمنا در حاشیه این گردهمایی مرکز بهداشت شهرستان با آوردن اکیپ پزشکی جهت معاینات و صدور کارت سلامت برای خادمین مواکب اقدام نمود.

منبع:اندیمشک نوین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال