تازه ترین
خانه » اخبار » گزارش خبری سفر بازرسان اعزامی از ستاد مرکز
گزارش خبری سفر بازرسان اعزامی از ستاد مرکز

گزارش خبری سفر بازرسان اعزامی از ستاد مرکز

به گزارش واحد خبر روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان؛ دو نفر از بازرسان اعزامی معاونت بازرسی ستاد بازسازی عتبات عالیات مرکز از ظهر روز شنبه۳۰دی ماه ۹۷ پس از ورود به استان کار بازرسی از معاونت های ستاد استان خوزستان را شروع کردند .

گزارش روز اول سفر:

در ابتدای برنامه بازرسی، آقای رضا اسراری بازرس ویژه طی نشستی با حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمود موسوی مسئول ستاد استان  در جریان روند اجرای امور در این ستاد قرار گرفتند.

سپس همزمان جناب آقای قدرتی به عنوان حسابرس مالی کار بررسی و تطابق اسناد و مدارک مربوط به معاونت مالی را با حضور آقای سروستانی مسئول مالی ستاد استان شروع کردند.

دربعداز ظهر روز شنبه۳۰دی ماه بازرسان به اتفاق آقای بینشپور مسئول امور اربعین ستاد استان با عزیمت به چذابه از محل استقرار و ساختِ ساز مواکب بازدید وآقای بینشپور گزارش کاملی از تعداد و نحوه خدمات دهی مواکب به زایرین اربعین ارائه دادند.

گزارش روز دوم بازرسی:

در روز یکشنبه یکم دی ماه آقای اسراری بازرس اعزامی ضمن حضور در معاونت پشتیبانی ستاد استان، با بررسی فهرست و اسناد مربوطه، توسط آقای سید مسیح موسوی مسئول پشتیبانی ستاد استان در جریان روند ساماندهی و ارسال اقلام و محموله های اهدایی به حرم های مطهر قرار گرفته اند.

پس از آن آقای اسراری با مراجعه به معاونت حراست از سوی آقای مهرعلی حاجی زاده مسئول حراست ستاد استان در جریان وضعیت موجود امورات حراستی و همچنین کارت های شناسایی نمایندگان نذوراتی صادر شده و مشکلات پیرامونی قرار گرفتند.

در ادامه آقای اسراری در بازدید از معاونت برنامه ریزی و بازرسی ستاد استان توسط آقای علی اکبر ممبینی مسئول معاونت، نحوه تسهیم برنامه ها بین ستادها و بررسی وضعیت آورده نقدی و غیر نقدی و همچنین برنامه زمانبندی بازرسی از ستادها تشریح شد و نتایج بازرسی ها و چک لیست های مربوطه از سوی بازرس مورد ملاحظه قرار گرفت.

سپس بازرسان اعزامی با حضور در معاونت امور بانوان از سوی خواهر رهنما مسئول امور بانوان در جریان روند فعالیت ها و پرونده های مربوطه قرار گرفتند.

سپس آقای اسراری با حضور در معاونت امور شهرستان ها و حوزه جذب مشارکت ها؛ از سوی آقای مدملی معاونت حوزه جذب و امور شهرستان ها در جریان روند جذب و اعزام نیروهای متخصص و ماهر متبرع و جذب اقلام و مصالح مورد نیاز حرم ها قرار گرفتند.

در ادامه آقای اسراری بازرس اعزامی به معاونت فرهنگی و روابط عمومی ستاد استان مراجعه و آقای چهارمحالی مسئول معاونت در گزارشی اعلام کرد با توجه به ماهیت کاری دوگانه معاونت فرهنگی و روابط عمومی ؛ کارها در دو بخش: بخش اول: فرهنگ سازی و تبیین پرداختن به عمران وآبادانی حرم های مطهر از منظر آیات و روایات و همچنین از منظر حفظ میراث گرانبهای فرهنگی وهنرمعماری ایرانی اسلامی در حرم های مطهر می باشد که در همین زمینه با تهیه متون و تکثیر آنها جهت مطالعه سخنرانان و نمایندگان نذوراتی اقدام می گردد.

چهارمحالی افزود؛ در بخش دوم  اقدامات معاونت بمنظوراطلاع رسانی و با استفاده از ابزارهای مختلف از جمله ۱- چاپ و تکثیرپوستر، بروشور و تراکت با هزینه بانک های دارنده شماره حساب نذوراتی ۲- ایجاد سایت خبری ۳- تشکیل شبکه سخنرانان با حضورنزدیک به ۴۰ تا ۵۰ نفر از اساتید دانشگاه و روحانیون ائمه جماعات مساجد برای سخنرانی در اجتماعات و بین الصلاتین ۴- تشکیل شبکه اصحاب رسانه با حضور بالغ بر۲۲۰ نفر که شامل مدیر مسئول ، روزنامه نگار، خبرنگار، گزارشگر و عکاس برای انعکاس اخبار و گزارشات مرتبط با ستاد ۵- بهره گیری از فرصت فضای مجازی جهت اطلاع رسانی و رفع شبهات ۶-هماهنگی با صدا وسیما جهت تهیه و انتشار گزارشات مستند خبری، تهیه و پخش تیزر، پخش زیرنویس، و… می باشد. سپس آقای افراری بازرس اعزامی به مشاهده مستندات موجود پرداختند.

بعداز ظهر روز یکشنبه بازرسان اعزامی به منظور انجام بازرسی به ستاد شهرستان اهواز مراجعه کردند و ابتدا آقای عزیزالله زارعی گزارشی از روند اجرای برنامه  ها و نحوه اطلاع رسانی و جذب مشارکت های مردمی پرداختند و در ادامه مستندات موجود در اختیار بازرسان قرار گرفته بود.

روز سوم بازرسی از ابتدای صبح روز دوشنبه دوم دی ماه  بازرسان اعزامی به شهرستان آبادان مراجعه کردند و با حضور در ستاد ؛ آقای مکی یازع گزارش کاملی از برنامه های اجرایی و نحوه اطلاع رسانی و جذب مشارکت های مردمی پرداختند و در ادامه مستندات موجود در اختیار بازرسان قرار گرفته بود.

در ادامه بازدیدی از مرز شلمچه داشته اند و آقای یازع گزارش کاملی از برنامه های اربعین و انجام هماهنگی های لازم برای ارسال کامیون های حامل اقلام مواکب عازم کربلا ارائه دادند.

بعد از ظهر دوشنبه بازرسان با مراجعه به ستاد خرمشهر آقای تابنده مسئول ستاد شهرستان خرمشهر با ارائه گزارشی بازرسان را در جریان روند اجرای امور قرار دادند.

عصر دوشنبه ماموریت بازرسان به اتمام رسید و عازم فرودگاه آبادان شدند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال