تازه ترین
خانه » اخبار » گفتگوی اختصاصی با عزیزاله زارعی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان اهواز 
گفتگوی اختصاصی با عزیزاله زارعی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان اهواز 

گفتگوی اختصاصی با عزیزاله زارعی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان اهواز 

۴۲۵۴۰۴۷۸۲_۱۲۴۹

شمه ای از فعالیتها و برنامه های ستاد باز سازی عتبات عالیات را بطور مختصر توضیح دهید؟

ستاد بازسازی عتبات عالیات بمنظور مرمت، بازسازی و توسعه، حرمهای مقدس و شریف اهلبیت (ع) در نجف اشرف، کربلای معلی، کاظمین، سامرا و زینبیه اقداماتی را درشان اهلبیت عصمت و طهارت با عنایات پروردگار سبحان و همراهی مردم شریف و ولایتمدار معمول داشته که بخشی از این کارها و پروژه ها به مرحله اتمام رسیده از جمله بخش داخلی ایوان طلای حرم امام علی(ع) در نجف اشرف و و ساخت ۶ درب حرم امامین عسکریین(ع) و تعدادی از پروژه ها مانند صحن حضرت زهرا (س) درنجف اشرف و مرمت و نوسازی گنبد حرم مطهر امام علی (ع) به تعداد ۱۰هزار خشت طلا که بحمدا.. توسط مهندسین و هنرمندان خوزستانی ولایتمدار در دست اقدام می باشد.

به استحضار مردم شریف می رساند هزینه مرمت هر خشت طلای گنبد مطهر ۵۰۰هزارتومان برآورد شده است که بحمدالله با استقبال خیلی خوبی توسط مردم شریف کلانشهر اهواز خصوصاً کارکنان محترم سازمان آب و برق خوزستان روبرو شده است. و انتظار می رود مردم عزیز همان گونه که در همه پروژه ها سنگ تمام گذاشته اند انشاءالله در پروژه گنبد مطهر هم نقش ارزشمند معنوی خویش را به منصه ظهور برسانند و با اهداء کمک های نقدی و نذوارت طلاجات ما را در این امر مهم معنوی یاری فرمایند.

ترکیب هیئت امناء ستاد بازسازی عتبات عالیات استان چه کسانی را شامل می گردد ؟

هیئت امناء شامل : حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده معزز مقام معظم رهبری در استان، استاندار محترم خوزستان ، فرمانده محترم سپاه حضرت ولی عصر (عج) و مسئول محترم حوزه نمایندگی در سپاه حضرت ولی عصر(عج) و مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان حضرت حجت الاسلام و المسلیمن حاج آقا موسوی می باشند .

 اصلی ترین پروژه های در دست اقدام اعتاب مقدسه شامل کدام پروژه ها می باشد ؟

اصلی ترین پروژه های در دست اقدام نوسازی و بازسازی گنبد مطهر امام علی (ع) می باشد که بحمدالله تاکنون تعدادی از خشت های(ورق مس با روکش آب طلا)     بازسازی شده توسط مهندسین خوزستانی نصب شده است صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف با متراژ ۲۲۱ هزار متر مربع در ۵ طبقه که بزرگترین طرح مذهبی جهان اسلام می باشد و فعلاً ۲۰۰۰ متر مربع از این صحن به استان خوزستان واگذار شده است و هزینه هر متر مربع ۳ میلیون تومان برآورد شده است و علاوه بر پروژه صحن حضرت زهرا (س) پروژه بازسازی، مرمت و توسعه بارگاه حضرت زینب (س) می باشد که تمامی کارهای بارگاه حضرت زینب (س) به استان خوزستان محول شده الحمدالله مردم ولایتمدار در همه پروژه ها سنگ تمام گذاشته اند و بنحو شایسته ای با اهداء نذورات و کمک ها ارادت خود را به اهلبیت علیهم السلام نشان داده اند.

در سال ۹۴ چه مقدار آورده نقدی و طلاجات داشته اید و در کدام یک از پروژه ها هزینه شده اند ؟

در سال ۹۴ مقدار آورده نقدی ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان اهواز معادل دوازده میلیارد و هشتصد میلیون ریال و مقدار طلاجات اهدایی ۱۱۴۸ گرم بوده است که این وجوهات به همراه عین طلاها در مرمت و بازسازی گنبد مطهر امام علی (ع) ؛ در صحن حضرت فاطمه الزهرا (س) ؛ بارگاه حضرت زینب(س) ؛ درب های حرم عسکریین (ع) و سایر حرم های مطهر(ع) هزینه شده است لازم به توضیح است هر متبرع ، بزرگواری که پول و یا طلاجاتی به نیت هرکدام از حرم های مطهر اهداء نماید بطور دقیق در همان بارگاه های مقدس هزینه و رسید کتبی ارائه می گردد ضمن اینکه آن دسته از عزیزانی که بیش از ۵۰۰ هزارتومان اهداء می کنند سندافتخار به افراد تقدیم می گردد.

برای سال ۹۵ چه مبالغی جزو تعهدات ستادبازسازی عتبات عالیات شهرستان اهواز بوده است ؟

مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۱۳ ریال در برنامه سال ۹۵ برای ستاد باز سازی عتبات عالیات کلانشهر اهواز هدف گذاری شد که یقیناْ با عنایات اهلبیت (ع)و حمایت های مالی مردم شریف و ولایتمدار کلانشهر اهواز بیش از مبلغ موردنظر تامین خواهدشد.

مردم برای اهداء نذورات و کمکهای خودشان به کجا مراجعه نمایند و یا اگر شماره حساب بانکی دارید اعلام بفرمائید؟  

مردم عزیز و شریف برای اهداء کمک های خود برای بارگاه های مطهر و حرم های شریف اهلبیت علیهم السلام می توانند هم از طریق شماره کارت های بانکی که اعلام شده مبالغ مورد نظرشان را کارت به کارت نمایند و یا با مراجعه به بانک مبالغی که مد نظرشان باشد به شماره حسابهای ذیل واریز نمایند. ضمناً آدرس ستاد شهرستان به شرح ذیل تقدیم می گردد.

آدرس : اهواز چهاراه آبادان جنب مقبره آیت ا… بهبهانی طبقه اول ستاد باز سازی عتبات عالیات اهواز

شماره کارت به کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۱۳۸۵۰۰۹۱   بانک انصار 

شماره کارت به کارت  ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۵۹۸۴۵ بانک ملی       

     جاری ۲۱۴۳۵۴۷۱۱۱۲۲۲۱۰   بانک انصار

                                                                                     سیبا ۰۱۰۷۱۷۰۵۹۳۰۰۲ بانک ملی    

      جاری ۱۴۰۰۵۰۲۹۸۵۶ بانک مسکن

              سپهر ۰۱۰۰۸۸۸۰۰۰۰۰۸ بانک صادرات  

                         جاری ۱۸۰۰۰۵۶ بانک سپه            

              جاری ۱۵۰۸۴۸۲۶ بانک رفاه

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال