تازه ترین
خانه » اخبار » ۱۰۰ موکب اربعین حسینی از اهواز تا چذابه برپا می‌شود
۱۰۰ موکب اربعین حسینی از اهواز تا چذابه برپا می‌شود

۱۰۰ موکب اربعین حسینی از اهواز تا چذابه برپا می‌شود

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان گفت: قصد داریم از منطقه عین ۲ اهواز تا مرز چذابه ۱۰۰ موکب مردمی برپا شود تا به زائران حرم حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) خدمت‌رسانی کنند.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمام موکب‌هایی که در ایام اربعین برپا می‌شود مردمی است که ما تلاش می‌کنیم این مشارکت و حضور مردم حفظ شود و هر سال بهتر از سال قبل باشد.

وی افزود: پیشنهاد ما این است که در اربعین حسینی امسال ۴۰۰ موکب در مرز چذابه مستقر شوند و همین تعداد نیز در مرز شلمچه در خرمشهر برپا شوند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان اضافه کرد: همچنین قصد داریم از منطقه عین ۲ اهواز تا مرز چذابه نیز ۱۰۰ موکب مردمی برپا شود تا به زائران حرم حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) خدمت‌رسانی کنند.

وی در همین ارتباط گفت: همچنین پیشنهاد دادیم که از ورودی‌های استان خوزستان از سمت استان‌های دیگر مانند چهارمحال بختیاری و لرستان نیز ۱۰۰ موکب تا مرز شلمچه برپا شود.

 موسوی هدف از برپایی موکب‌ها را پذیرایی از زائران اربعین اعلام کرد و گفت: یکی از اقدامات مهم ما در خوزستان، آمادگی برای بازگشت زائران از کربلا است که اسکان و پذیرایی از آنها در اولویت‌های کار ما قرار دارد.

 رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان خاطرنشان کرد: تمام اقلام مورد نیاز موکب‌ها در ایام اربعین حسینی در مرزهای خوزستان را مردم تامین می‌کنند و این مواکب به صورت مردمی اداره می‌شود.

منبع:خوزنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال