تازه ترین
خانه » اخبار » ۳۰۰موکب مجهز و دائمی بزرگ در چذابه آماده می شود
۳۰۰موکب مجهز و دائمی بزرگ در چذابه آماده می شود

۳۰۰موکب مجهز و دائمی بزرگ در چذابه آماده می شود

براساس برآورد کمیته اسکان ، تغذیه و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین خوزستان ، حدود ۳۰۰ موکب مجهز و دایمی در مرز چذابه تا پیش از حرکت کاروان های اربعین حسینی آماده سازی می شود.
حرکت تدریجی کاروان های اربعین حسینی از اول صفر شروع و تا روز اربعین ادامه می یابد.
رییس کمیته اسکان ، تغذیه و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین خوزستان با ابراز رضایت از روند ساخت و ساز مواکب در مرزچذابه می گوید:بخش مهمی از کمک های و نذورات مردمی و مشارکت خیرین برای رونق بخشیدن به ساخت و ساز مواکب ارسال می شود.
حجت الاسلام سید محمود موسوی با اشاره به کشیده شدن ایام اربعین به فصل گرما در سال های آینده افزود: با تغییر شرایط آب و هوایی نیازهای مواکب نیز متفاوت خواهد بود ولی ساخت سازه های دایمی در شهرک اربعین چذابه ضرورتی اجتناب پذیر بود که موکب داران از این طرح استقبال کردند.
وی با بیان اینکه زیرساخت های مرز چذابه با وجود خسارات زیادی که سیلاب اوایل امسال در این منطقه به بار آورد بازسازی شده ادامه داد:درزمینه آب و برق ، سوخت ، روشنایی و توقفگاه خودرویی مشکلی نداریم.
حجت الاسلام موسوی در ادامه با بیان اینکه وظایف هرکدام از دستگاه های اجرایی و بخش مردمی مشخص شده و کارها به خوبی پیش می رود افزود: آماده سازی مواکب در چذابه از ماه گذشته شروع شده ولی در روزهای اخیر روند آماده سازی مواکب به نحو چشمگیری و خیره کننده ای شتاب گرفته است.
طبق تقویم رسمی کشور ۲۷مهر روز اربعین است و کمتر از ۵۰ روز دیگر فرصت برای آماده سازی مواکب است.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال