تازه ترین
خانه » اخبار » ۱۹موکب اربعین حسینی برای کمک به سیل زدگان خوزستان برپا شد

۱۹موکب اربعین حسینی برای کمک به سیل زدگان خوزستان برپا شد

 اهواز – ایرنا – رییس کمیته اسکان ، تغذیه و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین حسینی خوزستان گفت:۱۹ موکب اربعین حسینی برای کمک رسانی به مردم سیل زده و در معرض سیلاب خوزستان برپا شده است.

حجت الاسلام سیدمحمود موسوی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:این مواکب به صورت شبانه روزی در دشت آزادگان ، شوش ، دزفول ، شوشتر(شعیبیه) حمیدیه ، رفیع ، الهایی و بامدژ مشغول خدمت رسانی به مردم گرفتار در سیلاب و آبگرفتگی هستند.

به گفته وی این مواکب علاوه بر سه وعده غذایی ، آب و نوشیدنی گرم به اهالی منطقه ارایه می کنند. وی از فعال کردن ۱۸ موکب اربعین دیگر در مناطق سیل زده در چند روز آینده خبر داد و گفت:آمادگی کامل کمیته اسکان ، تغذیه و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین حسینی خوزستان برای برپا کردن مواکب بنا به تشخیص مدیریت بحران استانداری خوزستان وجود دارد.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد:نحوه خدمت رسانی مواکب به مردم و نیاز آنان به صورت منظم رصد می شود تا خللی در روند خدمت رسانی پیش نیاید.

یادآور می شود رحمانی فضلی وزیر کشور روز پنجشنبه از ضرورت برپایی مواکب اربعین حسینی در مناطق بحران زده و در معرض سیلاب در استان های لرستان و خوزستان سخن گفته بود. در جریان زلزله مناطق غربی کشور در سال ۱۳۹۶ دهها موکب اربعین حسینی از خوزستان به استان زلزله زده کرمانشاه اعزام شدند تا مرهمی بر دل های مصیبت دیدگان زلزله باشد.  در جریان اربعین سال ۱۳۹۷ بیش از یک هزار موکب مردمی در مرزهای چذابه ، شلمچه و مسیرها و شهرهایی که زائران اربعین حسینی که در آنان تردد داشتند برپا شد. 

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال