تازه ترین
خانه » اخبار » ۲درب حرم مسلم ابن عقیل(ع) در آبادان رونمایی شد
۲درب حرم مسلم ابن عقیل(ع) در آبادان رونمایی شد

۲درب حرم مسلم ابن عقیل(ع) در آبادان رونمایی شد

آبادان – ایرنا – از ۲ درب جدید حرم مسلم ابن عقیل(ع) در کوفه، روز سه شنبه در آیینی با حضور جمعی از مردم آبادان و مسئولان محلی، در این شهر رونمایی شد.

به گزارش ایرنا این ۲ درب با سه متر عرض و پنج متر طول و قطر ۲۰ سانتیمتر به نام ۲ فرزند حضرت مسلم (محمد و ابراهیم) برای نصب در بخش زنانه حرم مسلم ابن عقیل در کوفه ساخته شده است.
رییس ستاد عتبات عالیات آبادان در حاشیه رونمایی از این درب ها به ایرنا گفت:در ساخت این درب ها از هفت کیلوگرم نقره و ۲۵۰ گرم طلا به صورت ۲ رو استفاده شده است.
مکی یازع اظهار کرد:برای ساخت این ۲ درب ۶ میلیارد ریال از سوی مشارکت های مردم هزینه شده است.
وی افزود:کار ساخت درب های حرم مسلم(ع) از سال ۹۴ با راه اندازی کارگاه نجاری و قلم‌زنی در آبادان آغاز شد و چندین استاد کار از شیراز، اصفهان، اهواز و آبادان در ساخت آن همکاری داشتند.
یازع گفت:این ۲ درب بزرگترین درب های ساخته شده برای حرم اهل بیت(ع) درکشور عراق است و بر روی آنها نام حضرت زینب(س) و حضرت ابوالفضل عباس(ع) در کنار ۱۴معصوم(ع)حک شده است.
وی افزود:درب های حرم حضرت مسلم(ع) تا روز جمعه در آبادان برای زیارت مردم ولایتمدار آبادان در جنب ستاد عتبات قرار دارند و پس از آن با انتقال به عراق، اوایل سال آینده کار نصب آنها توسط متخصصان ایرانی آغاز می شود.
رییس ستاد عتبات عالیات استان خوزستان نیز به ایرنا گفت:مردم خوزستان در ساخت هزار متر از صحن حرم حضرت زینب(س)، ۲ هزار متر از صحن حضرت زهرا(س) در نجف و مضیف پنج طبقه حرم حضرت زینب(س) در سوریه مشارکت دارند.
حجت الاسلام سیدمحمود موسوی اظهار کرد:کارگاه ساخت جداکننده های بخش مردان از زنان در حرم های امام علی(ع) در نجف اشرف، امام حسین(ع) در کربلا،امام هادی(ع) و اما حسن عسکری(ع) در سامرا، امام جواد(ع) و امام موسی کاظم(ع) در کاظمین و حرم حضرت زینب(س) در سوریه در آبادان تجهیز شده است.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال