تازه ترین
خانه » اخبار » ۲شهرک معنوی اربعین در مرزهای چذابه و شلمچه برپا می شود
۲شهرک معنوی اربعین در مرزهای چذابه و شلمچه برپا می شود

۲شهرک معنوی اربعین در مرزهای چذابه و شلمچه برپا می شود

اهواز – ایرنا – رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت:۲ شهرک معنوی اربعین با همراهی و مشارکت مردم و موکب داران خوزستان ، سال آینده در مرزهای چذابه و شلمچه برپا می شود تا جلوه های ماندگاری از معنویت و عشق به سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) در تاریخ ثبت و ضبط شود.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدمحمود موسوی روز چهارشنبه در نشست نمایندگان مواکب چذابه که در ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در اهواز برگزار شد افزود: با احداث این شهرک ، استقبال و پذیرایی از زائران اربعین حسینی که عازم عتبات عالیات هستند منسجم تر و منظم تر خواهد شد.
وی گفت: بر اساس طرح جامع ، در شهرک معنوی چذابه همه هیات های عزاداری و تشکل های مردمی خوزستان که در این منطقه مرزی زمین دریافت کرده اند هرچه زودتر با استفاده از فرصت خنکی هوا نسبت به ساخت و ساز موکب ها با استفاده از سازه های مهندسی و بتنی اقدام کنند.
در پنج سال گذشته موکب های مردمی از چادرهای موقت برای پذیرایی و اسکان زائران اربعین استفاده کرده که با وزش باد و باران آسیب می دید و در ارایه خدمت رسانی به زائران خلل ایجاد می شد. 
رییس کمیته جذب مشارکت های مردمی ، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان در ادامه با تقدیر از تلاش شبانه روزی و مخلصانه موکب داران و خادمان در ۲ مرز چذابه و شلمچه افزود: تمامی خدمات تغذیه ای و اسکان برای زائران اربعین مردمی است و باید مردمی بماند و ستادهای مستقر در شهرستان باید با محوریت خیران و حضور امام جمعه شهر نسبت به فعال سازی هیات امنای شهرستان اقدام کنند تا بتوانند با کمک های جمع آوری شده ،مواکب شهرستان را پشتیبانی و حمایت کنند.
حجت الاسلام موسوی گفت:به لطف الهی و تلاش مخلصانه ، آحاد مردم ولایت مدار خوزستان در زمینه برپایی موکب ها و پذیرایی از زایران حضرت سیدالشهدا(ع) در سطح کشور خوش درخشید و به شکرانه توفیق این خدمت بزرگ باید تلاش کنیم هر سال نسبت به سال قبل ضمن حفظ وجهه مردمی بودن مواکب ، مشکلات را برطرف و سطح کیفی خدمات را بالا ببریم و به جنبه های معنوی اربعین بیشتر بپردازیم.
وی افزود: در موکب ها باید رعایت مسایل شرعی در اولویت کارها باشد و برپایی نماز جماعت در موکب ها با استفاده از روحانیان مستقر جدی گرفته شود. 
در این نشست نمایندگان موکب داران به بیان دیدگاه ها و طرح برخی مشکلات به همراه پیشنهاد های اصلاحی خود پرداختند.
در این نشست مقرر شد در سلسله جلسات هم اندیشی مواکب پایانه های شلمچه و چذابه که به صورت مجزا هر ۲ ماه یک بار در ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان برگزار می شود از نمایندگان کمیته های ۱۲گانه ستاد اربعین استان خوزستان نیز دعوت به حضور شود.
اربعین امسال حدود ۸۰۰هزار زائر از ۲ مرز چذابه و شلمچه برای حضور در کنگره عظیم اربعین ، راهی عتبات عالیات شدند.
مهران ، شلمچه و چذابه سه مرز رسمی و بین المللی تردد زائران اربعین هستند.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال