تازه ترین
خانه » اخبار » ۲۵ کیلوگرم طلا و مسکوکات اهدایی به حرم امیرالمؤمنین(ع) در خوزستان رونمایی شد
۲۵ کیلوگرم طلا و مسکوکات اهدایی به حرم امیرالمؤمنین(ع) در خوزستان رونمایی شد

۲۵ کیلوگرم طلا و مسکوکات اهدایی به حرم امیرالمؤمنین(ع) در خوزستان رونمایی شد

85878063600317667301235930057

۲۵ کیلوگرم طلا و مسکوکات اهدایی به حرم امیرالمؤمنین(ع) در خوزستان رونمایی شد.

گروه اجتماعی: ۲۵ کیلوگرم طلا و مسکوکات اهدا شده توسط مردم استان خوزستان جهت ساخت ایوان طلای حرم امیرالمؤمنین(ع) امروز ۲۱ دی در محل سرپرستی بانک ملی استان خوزستان رونمایی شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود موسوی، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در حاشیه مراسم رونمایی از طلاهای اهدایی بازسازی عتبات عالیات که امروز، 21 دی در محل سرپرستی بانک ملی استان خوزستان برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، ضمن تقدیر از بانوان خوزستانی برای اهدای طلا و مسکوکات خود به امر بازسازی عتبات عالیات افزود: براساس قول داده شده به مردم، نذورات طلا و سکه در راه بازسازی عتبات مقدسه مصرف خواهند شد.

وی با بیان اینکه این مقدار طلا و مسکوکات از نیمه دوم سال 89 تا نیمه اول سال 93 از سراسر استان خوزستان جمع‌آوری شده است، گفت: این طلا و مسکوکات در محل بانک ملی شعبه مرکزی استان خوزستان نگهداری می‌شوند.

موسوی در ادامه با اشاره به پرو‍ژه‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات استان، اظهار کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در حال حاضر در پروژه‌هایی همچون ساخت صحن حضرت زهرا(س)، ساخت 6 درب از حرمین عسکریین(ع) در سامراء، تجهیز و ساخت صحن حضرت زینب(س) درکربلا، تعمیر و نوسازی مصلای حرم حضرت زینب(س) و طلاکاری ضریح و توسعه حرم حضرت رقیه(س) مشغول به کار است.

 85878063585995468471999175168

مسئول ستاد عتبات عالیات استان خوزستان با بیان اینکه 81 نیروی متخصص به منظور بازسازی حرم حضرت زینب(س) به تازگی به سوریه اعزام شده‌اند، گفت: تعمیر دستگاه‌های برودتی و حرارتی، تعمیر درب‌های چوبی و فلزی حرم و تأمین تجهیزات روشنایی از جمله اقدامات صورت گرفته در سوریه است.

وی با اشاره به پروژه توسعه حرم علوی وساخت صحن حضرت زهرا(س) گفت:‌ برای ساخت صحن حضرت زهرا(س) به 6 میلیارد تومان نیاز داریم. از تمام رسانه‌ها خواستار اطلاع‌رسانی جهت تأمین هزینه‌های نقدی و غیرنقدی ساخت این صحن هستیم.

موسوی در پایان این اقدام مردمی را باقیات صالحات دانست و از آن با عنوان حماسه بزرگ یاد کرد.

 85878063582051629291806376933

در ادامه این برنامه سیاوش توحیدی، مدیرکل شعب بانک ملی استان خوزستان نیز ضمن تقدیراز حضور رسانه‌های دیداری و شنیداری جهت پوشش این عمل خیر گفت: از اکنون، در سال‌های آینده به صورت هرساله مراسم رونمایی از طلا و مسکوکات اهدا شده مردمی در شعبه مرکزی بانک ملی برگزار خواهد شد.

 منبع:ایکنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال