تازه ترین
خانه » اخبار » ۲ هزار متر از صحن حضرت زهرا(س) را مردم خوزستان می‌سازند
۲ هزار متر از صحن حضرت زهرا(س) را مردم خوزستان می‌سازند

۲ هزار متر از صحن حضرت زهرا(س) را مردم خوزستان می‌سازند

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان:

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: ۲ هزار متر از صحن حضرت زهرا(س) حرم علوی را مردم خوزستان می‌سازند.

حجت‌الاسلام سید محمود موسوی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات  خوزستان در جلسه شورای اداری خوزستان اظهار داشت: ستاد بازسازی عتبات عالیات تشکیلاتی مردم نهاد که از طرف مقام معظم رهبری در سال ۸۲ در کشور راه اندازی شد. با شروع به کار این ستاد مرمت، بازسازی و توسعه و پشتیبانی از حرم‌های اهل بیت(ع) در سطح کشور شروع شد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان افزود: بعد از روند مطالعات و آغاز بازسازی، در نجف اشرف ۲۳ پروژه اجرا شد که یکی از آنها ۲۱۰ هزار متر مربع مساحت دارد. در کربلای معلی نیز ۲۴ پروژه اجرا و به اتمام رسید و چندین پروژه بزرگ در حال اجرا است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان اضافه کرد: در سامرا بعد از بمبگذاری دشمنان، حرم امامین عسکریین بازسازی شد، همه گنبدهای این حرم در سطح پشتیبانی کشور طلاکاری، تعمیر و مرمت شدند. سنگ کاری کف حرم و دور آن هم انجام شد، در حرم های مطهر به اندازه ۶۰ سال کار صورت گرفت.

وی با بیان اینکه خوزستان یکی از استان‌های است که مردم مومن و دوستدار اهل بیت‌(ع) ما را پشتیبانی می‌کنند، بیان کرد: استان ما پشتیبانی از همه حرم‌های مطهر را برعهده دارد هم از لحاظ فنی و هم از جهات مالی و پروژه‌های که به صورت مستقل بر عهده دارد.

موسوی با یادآوری این مطلب که ۲ هزار متر از صحن حضرت زهرا(س) حرم علوی بر عهده مردم خوزستان است، عنوان کرد: در کربلا خوزستان سهم خوبی دارد. در کاظمین اقدامات قابل توجهی داشتیم. که دو صحن از آن در آینده بازسازی می شود. در سامرا قبل از ماه رمضان ضریح آن نصب شد.

وی با اشاره به این مطلب که بانوان خوزستانی ۲۷ کیلوگرم طلا ظرف دو سال را برای یکی از حرم‌ها هدیه دادند، خاطرنشان کرد: در حرم حضرت زینب(س) بیش از ۶ ماه نیروهای فنی ما کار می کردند. حرم اطفا حریق نداشت و بیش از ۱۲۰ میلیون تومان اطفا حریق نصب شد. وقتی بازسازی و مرمت این حرم تمام شد و به سمت بازسازی حضرت رقیه(س) رفته‌ایم.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان تصریح کرد: هیئت امنای ستاد بازسازی عالیات در خوزستان  آیت‌الله موسوی جزایری، استانداری و بنده هستیم. تقاضا داریم که به ستادهای ما توسط  فرمانداران محترم توجه ویژه ای شود زیرا اگر در شهرستان‌ها تقویت شویم پروژه‌های بیشتری را می‌توانیم بازسازی کنیم، نگران پول نیستیم و قشر مستضعف استان بیشترین کمک را کردند.

منبع: تسنیم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال