تازه ترین
خانه » اخبار » ۴۰۰ موکب در مرز شلمچه و ۳۰۰ موکب در مرز چذابه مشغول خدمات رسانی هستند
۴۰۰ موکب در مرز شلمچه و ۳۰۰ موکب در مرز چذابه مشغول خدمات رسانی هستند

۴۰۰ موکب در مرز شلمچه و ۳۰۰ موکب در مرز چذابه مشغول خدمات رسانی هستند

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در گفت و گو با میزان: ۴۰۰ موکب در مرز شلمچه و ۳۰۰ موکب در مرز چذابه مشغول خدمات رسانی هستند.

حجت الاسلام موسوی گفت: در مرز شلمچه از اول صفر با ۴۰۰ موکب مردمی و از ۵ استان معین شروع به خدمات رسانی به زائرین کردیم، چون در مرز شلمچه هم زائرین خارجی و هم زائرین ایرانی داخل‌ می شوند.

حجت الاسلام موسوی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، گفت: در مرز شلمچه از اول صفر با ۴۰۰ موکب مردمی و از ۵ استان معین شروع به خدمات رسانی به زائرین کردیم، چون در مرز شلمچه هم زائرین خارجی داخل‌ می شوند و هم زائرین ایرانی.

وی افزود: مشکل اسکان در این پایانه نداریم و هر چه زائر وارد شود در خود پایانه و در یادمان‌ها و مساجد و منازل مردم خوزستان اسکان می‌یابند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در ادامه بیان کرد: در تغذیه از اول صفر تا ۳۰ صفر در مرز شلمچه حضور داریم و به طور شبانه روزی مواکب خدمات رسانی می‌کنند.

در طول روز سه وعده غذا و میان وعده در بین مردم توزیع می‌شود.

حجت الاسلام موسوی در ادامه بیان کرد: از ساعت ۱۱ ظهر شروع به توزیع نهار می‌کنیم تا ۴ بعد از ظهر و از ۶ عصر نیز شروع به توزیع شام می‌کنیم تا اوایل صبح به این صورت که هر زائری که وارد شود بدون پذیرایی نمی‌مانند.

وی در ادامه گفت: آب بسته بدنی و خنک در اختیار زائران قرار داده می‌شود که کاملا بهداشتی است.

دیروز ۵۴ هزار نفر به داخل کشور وارد شدند حجت الاسلام موسوی در ادامه بیان کرد: هم اکنون رفتن زائران کم شد و برگشت زائران به کشور دو برابر شده است به عنوان مثال دیروز در شلمچه ۳۱ هزار نفر به عراق اعزام شدند و ۵۴ هزار نفر به داخل کشور وارد شدند.

تردد زائران آرام و روان است.

درمرز چذابه حدود ۳۰۰ موکب مستقر هستند رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در ادامه بیان کرد: درمرز چذابه حدود ۳۰۰ موکب مستقر هستند و تا ۲۵ صفر این مواکب مستقر خواهند بود و هیچ مشکلی نداریم.

سه وعده پذیرایی داریم و در اسکان و تغذیه نیز هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی در ادامه بیان کرد: شور حال خوبی در جریان است و حماسه بزرگ و حرکت عظیمی است و مردم با تمام وجود خدمت می‌کنند و کل مردم خوزستان موکب دارند و منزل همه خوزیستانی‌ها موکب زائران است.

منبع:میزان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال