تازه ترین
خانه » اخبار » ۶۰ موکب خوزستانی با ظرفیت اسکان روزانه بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر و توزیع ۳۵ هزار پرس غذا برای زائران اربعین در عراق مستقر می شوند
۶۰ موکب خوزستانی با ظرفیت اسکان روزانه بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر و توزیع ۳۵ هزار پرس غذا برای زائران اربعین در عراق مستقر می شوند

۶۰ موکب خوزستانی با ظرفیت اسکان روزانه بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر و توزیع ۳۵ هزار پرس غذا برای زائران اربعین در عراق مستقر می شوند

«حجت الاسلام سید محمود موسوی» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اهواز، با اشاره به اسکان زائران اربعین حسینی اظهار کرد: امسال بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ موکب برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی در دو مرز شلمچه و چذابه و عراق مستقر می شود.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با بیان اینکه ۶۰ موکب در عراق مستقر می شود که ظرفیت اسکان روزانه بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر و توزیع ۳۵ هزار پرس غذا را دارند افزود: این موکب ها در شهرهای عماره، کربلا، نجف و سامرا و مسیر نجب تا کربلا استقرار داده می شوند.

وی با اشاره به اینکه همچنین ۴۰۰ موکب در مرز شلمچه مستقر می شود که می توانند روزانه ۱۰۰ هزار اسکان دهند و ۲۰۰ هزار پرس غذا را توزیع کنند اذعان داشت: در مرز چذابه نیز که ۳۰۰ موکب استقرار پیدا می کند ظرفیت اسکان ۸۰ هزار زائر و توزیع ۱۸۰ هزار پرس غدا را داریم.

موسوی در خصوص اقلام مورد نیاز مواکب برای اکرام پذیرایی از زوار اربعین حسینی ابراز کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات و کمیته جذب مشارکت های مردمی اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی خوزستان طی اطلاعیه ای خیرین خواسته که در طرح اکرام و پذیرایی زائران اربعین حسینی مشارکت کنند.

وی اضافه کرد: کسانی که تمایل به شرکت در این طرح را دارند می توانند برای کمک به تامین اقلام مورد نیاز به ستاد بازسازی عتبات عالیات مستقر شهرستان ها مراجعه و یا با تلفن های ۰۶۱- ۳۳۳۶۰۱۰۰، ۳۳۳۶۵۵۵۳، ۳۴۱۳۱۵۵۶، ۳۲۲۳۵۲۶۸ و ۳۲۲۳۵۲۶۹ تماس حاصل نمایند.

مسئول کمیته جذب مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان تصریح کرد: خیرین همچنین می توانند وجوه نقدی خود را به حساب ۱-۹۰۳۸۳-۴۲-۲۱۴۵ و یا شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۹۱۴۷۱۴۱۴ بانک انصار واریز کنند.

وی اقلام مورد نیاز موکب ها را شامل ظروف یکبار مصرف، زیرانداز (برزنت و موکت)، مواد شوینده، چادر نسوز جهت نمازخانه، چادر نسوز جهت مواکب، لوله داربست همراه با متعلقات، تانکر آب شرب ثابت، تانکر آب شرب چرخدار، صندوق جایخی، دستمال کاغذی، پلاستیک رولی، پلاستیک زباله بزرگ، کولر آبی، کانکس اداری، پتو، تنور دستی، پنیر، تخم مرغ، سیب زمینی، آب معدنی ۳۰۰ سی سی، آرد جهت پخت، نان بسته بندی، کنسروجات، شربت، عرقیجات، ماست تک نفره، کیک و کلوچه، برنج، روغن، رب گوجه، چای، قند و شکر، حبوبات، مرغ و گوشت، خرما، میوه و یخ بهداشتی قابل شرب عنوان کرد.

منبع:شبستان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال