تازه ترین
خانه » اخبار » ۶۰ هزار زائر اربعین حسینی در مواکب شلمچه اسکان یافتند
۶۰ هزار زائر اربعین حسینی در مواکب شلمچه اسکان یافتند

۶۰ هزار زائر اربعین حسینی در مواکب شلمچه اسکان یافتند

مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین حسینی مستقر در مرز شلمچه گفت: ۶۰ هزار زائر اربعین پنجشنبه شب در موکب‌های مستقر در شلمچه اسکان یافتند.

مکی یازع روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ظرفیت اسکان ۱۰۰ هزار زائر در موکب های برپا شده در مرز شلمچه فراهم شده است.

وی از توزیع ۱۵ تن تخم مرغ، ۷۰ تن برنج و پنج تن مرغ بین موکب های مستقر در شلمچه خبر داد و گفت: ۱۵۰ هزار قرص نان از اهواز به شلمچه ارسال شده است.

روزانه به طور متوسط ۱۲ هزار قرص نان از آبادان در اختیار موکب ها مستقر در شلمچه قرار می گیرد.

وی به تامین آب آشامیدنی مورد نیاز زائران از سوی موکب ها اشاره کرد و بیان داشت: روزانه پنج هزار قالب یخ از آبادان، خرمشهر و شادگان تامین و بین موکب ها توزیع می شود.

یازع از تامین آب، نان و یخ موکب های مستقر در شلمچه عراق اشاره کرد و بیان داشت:۶ دستگاه تانکر بزرگ ذخیره آب آشامیدنی و چند کامیون آب بسته بندی شده به عراق ارسال شده است.

حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و در چند روز مانده به روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام و یاران و اصحاب آن حضرت ، به اوج خواهد رسید.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

مرز شلمچه میزبان زائران اربعین از اقصی نقاط ایران اسلامی و بسیاری از کشورهاست.

از ابتدای ماه صفر تاکنون حدود ۶۰۰ هزار زائر از مرز شلمچه راهی عتبات شدند.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال