تازه ترین
خانه » اخبار » ۶ میلیون بطری آب معدنی در اربعین برای خوزستان نیاز داریم
۶ میلیون بطری آب معدنی در اربعین برای خوزستان نیاز داریم

۶ میلیون بطری آب معدنی در اربعین برای خوزستان نیاز داریم

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان:

۶ میلیون بطری آب معدنی در اربعین برای خوزستان نیاز داریم

اهواز ـ رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: برای اربعین امسال حداقل به ۶ میلیون آب معدنی در استان خوزستان نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سید محمود موسوی ظهر امروز چهارشنبه در جلسه ستاد اربعین حسینی خوزستان اظهار کرد: هرچقدر تعداد مواکب کاهش و کیفیت ارائه خدمات افزایش پیدا کند، خیلی بهتر است.
وی افزود: سامانه ثبت نام فعالیت مواکب نسبت به حذف مواکب کم کار اقدام می کند ولی نباید برای این کار شاهد مقابله باشیم و نیاز به همکاری فرمانداری های متولی داریم.
رئیس ستاد عتبات عالیات خوزستان تصریح کرد: برخی سازمان ها به عنوان شهدا موکب گرفتند یا نیاز بود که حتما خدمات خاص داشته باشند ولی نباید نقشه و طرح چذابه به عنوان شهر اربعینی بهم بخورد.
موسوی یادآور شد: امسال حداقل به ۶ میلیون آب معدنی نیاز داریم یا مثلا ۳۰۰ هزار قرص نان که قطعا مواکب به تنهایی امکان تأمین این ارقام را ندارند.
وی با اشاره به پیش بینی برای تأمین ۱۰ هزار قالب یخ به صورت روزانه ادامه داد: سال گذشته ۵۵ تریلر آب معدنی وارد مرزهای خوزستان شدند که امسال این تعداد را به ۱۰۰ تریلر افزایش دادیم.
رئیس ستاد عتبات عالیات خوزستان با اشاره به نیاز ویژه ای برای تأمین آب شرب در مرزها بیان کرد: در هر دو پایانه مرزی حدود ۲۰ هزار نفر عوامل داریم و تورهای مذهبی بازدیدی نیز هست که در این صورت حتی اگر زائری نباشد برای این جمعیت نیاز به آب معدنی داریم.
موسوی با اشاره به اینکه اندیمشک ۸۰ موکب مستقر دارد، گفت: همچنین برای ورودی های مختلف خوزستان مواکبی در شهرهای بهبهان، هندیجان، ایذه و دهدز برپا می شود و خوشبختانه مردم و مسئولان هم ورودی هم برای اسکان این چند سال خدمات ویژه ای داشتند.
رئیس ستاد عتبات عالیات خوزستان عنوان کرد: از دستگاه های دولتی تقاضا داریم که به دنبال موکب داری نباشند و به موکب های مردمی کمک کنند.
موسوی با بیان اینکه در اربعین در مرزهای خوزستان انتظار نظم بیشتری داریم، گفت:در چذابه ۶ مکان تجمعی بزرگ برای استراحت، اسکان، نماز و پذیرایی پیش بینی شده است.
وی در پایان خبر داد:در سال دو مرحله همایش موکب ها را داریم و امسال هم باید قبل از اربعین این همایش را باید با حمایت استانداری و فرمانداری ها برگزار کنیم.

منبع:مهر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال