تازه ترین
خانه » اخبار » رئیس ستاد بازسازی عتبات کشور از پروژه ترمیم گنبد حرم مطهر امام علی ( ع)بازدیدکردند
رئیس ستاد بازسازی عتبات کشور از پروژه ترمیم گنبد حرم مطهر امام علی ( ع)بازدیدکردند

رئیس ستاد بازسازی عتبات کشور از پروژه ترمیم گنبد حرم مطهر امام علی ( ع)بازدیدکردند


۴۲۲۱۳۰۷۱۱_۱۲۷۴۶۱-۳۰۰x200-2016-05-13

مهندس حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور از روند پیشرفت نصب خشت های(ورق های مس با روکش طلا)طلای گنبد حرم علوی بازدید.

در این بازدید مهندس علی رضا فداکار مسئول ستاد بازسازی مستقر در نجف اشرف گزارشی از روند پیشرفت نصب خشت های(ورق های مس با روکش طلا)طلای گنبد حرم مطهر علوی ارائه کردند.۴۲۳۹۱۵۰۷۳_۲۷۲۸۴-۳۰۰x200-2016-05-13

مهندس فداکار با اشاره به قدمت ۳۰۰ ساله گنبد و ایوان نجف افزود گنبد دارای ۱۰هزار خشت طلا(ورق های مس با روکش طلا)می‌باشد که در طول تاریخ، بر اثر حوادث مختلف صدمات زیادی دیده بود.

و بر این اساس با موافقت تولیت حرم و با همت ستادبازسازی عتبات عالیات مرمت و بازسازی این گنبد شروع شده است

وی افزود که در ۳۵ سال گذشته اشعار فارسی ، ترکی و عربی دور گنبد و ایوان نجف به دستور صدام برداشته شده بود که به لطف آقا امیر المؤمنین علی ( ع) و پیگیری مجدانه آیت ا… سیستانی و مهندس پلارک اشعار و کتیبه های فارسی در مجموعه ای کامل در محل خود نصب گردیدند.

در پایان مهندس پلارک ضمن آرزوی توفیق برای تمامی افرادی که در این پروژه همکاری می کنند افزود امیدواریم که این فرایند نیز در زمان تعیین شده انجام شود و پیش‌بینی می کنیم عملیات نصب خشت‌های طلاکاری(ورق های مس با روکش طلا)شده تا عید غدیر امسال به اتمام برسد و در این روز مبارک از گنبد مطهر رونمایی شود.

گفتنی است ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان از سال گذشته با همت وپشتیبانی محبین اهل بیت علیهم السلام تامین هزینه طلاکاری به همراه نیروی انسانی  متخصص و ماهر برای بازسازی این گنبد شریف را به عهده گرفته است.

یک نظر

  1. عادل بوشمیلان نصاری

    با سلام وخیر مقدم به جناب مهندس آقای پلارک مسؤل عتبات عالیات اهل بیت علیهم السلام درکشور اسلامی ایران وتشریف فرمائی هیئت همراه وباتشکر از آقای مهندی فداکار در نجف اشرف وتقدیر وتشکر میشود از ستاد عتبات استان خوزستان وکلییه کسانیکه دراین عمل خیر شرکت داشته اند از مهندسین پروژه تا کارگران زحمت کش وکسانیکه نه اسم شان ونه عکس شان و حتی در صنحه عمل وکار نیستند ولی چ بسا پشتیبانی خوب وهمکاری شایسته ای ارائه کردند شکرگذارم،ودست یکایک شما عزیزان متعهد وخدام اهل بیت (ع)را می بوسم وبر آن بوسه افتخار میکنم،،،

    برادر ودعاگ شما عادل بوشمیلان نصا ی

    از کارگاه طلاکاری گنبد امام علی (ع)

    نجف اشرف

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال